středa 23. června 2021 Zdeňka

Kluby volají po změně druhé ligy a chtějí skupinu Jih. Rozhodne svaz

Hokejové kluby působící ve II. lize navrhly úpravu formátu soutěže. Chtějí přidat čtvrtou skupinu, ve které by působily Tábor, Písek i David Servis. Finále play-off o postup do WSM ligy má rozhodnout série na čtyři vítězné zápasy.

V praxi změna přinese pro každý tým 38 zápasů v základní části (letos se hrálo 36 zápasů). O finální podobě soutěže rozhodne zítra Český svaz ledního hokeje, a pokud tento návrh odsouhlasí, budou hrát Jihočeši čtyřkolově s týmy ze skupiny Jih a dvoukolově s týmy ze skupiny Východ.

V Jihu mají hrát kromě jihočeské trojice David Servis, Tábor a Písek i Havlíčkův Brod, který bude opět patřit mezi favority celé soutěže, Moravské Budějovice, Pelhřimov a Žďár nad Sázavou. Do skupiny Východ mají namířeno Šumperk, Hodonín, Oprava, Orlová, Nový Jičín, Kopřivnice a Valašské Meziříčí.

Do play-off se podívají vždy čtyři nejlepší týmy z každé skupiny. Pro Jihočechy je důležité, že by se vyřazovací část hrála křížem skupina Jih se skupinou Východ. Vítěz tohoto play-off by pak hrál s vítězem ze skupin Západ a Střed o postup do WSM ligy (na čtyři vítězné zápasy).

Vyjádření z jihočeských klubů přineseme po definitivním odsouhlasení od svazu. Úvodní kolo třetí nejvyšší soutěže v Česku je naplánováno na středu 12. září.

Návrh skupin před jednáním Českého svazu ledního hokeje:

Jih: David Servis, Písek, Tábor, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou

Východ: Šumperk, Hodonín, Nový Jičín, Orlová, Opava, Kopřivnice, Valašské Meziříčí

Západ:  Sokolov, Klatovy, Bílina, Most, Kobra Praha, Děčín, Řisuty

Střed: Jablonec, Trutnov, Dvůr Králové, Vrchlabí, Letňany, Kolín, Nymburk

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Tábor, David Servis, Písek, II. liga, formát, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.