sobota 16. října 2021 Havel

Postup do extraligy zůstává, další cíl Motoru je hrát agresivní hokej

Václav Prospal je nejen v jižních Čechách pojem, od kterého si široká budějcká veřejnost slibuje očekávaný postup. Faktor, který má hokejisty ČEZ Motor České Budějovice dostat do extraligy. Dnes proběhla předsezonní tiskovka klubu, na které se hovořilo dále i o rozpočtu a kádru.

Vedení budějckého Motoru představilo na předsezonní tiskové konferenci novinky a cíle pro sezonu 2018/2019. Pro fanoušky je důležité, že cílem je postup do extraligy a chybět nebude ani oblíbený retro zápas. „Speciální dresy budou vybírat fanoušci,“ prozradil marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera s tím, že i sezonní dresy budou nést prvky od fanoušků.

Diváci se podle slov vedení klubu mohou těšit na agresivní hokej. „Příprava oproti minulé sezoně byla diametrálně jiná. Poznali jsme to od prvního tréninku, ale sami vidíme, že na ledě to funguje. Těšíme se na první utkání,“ řekl kapitán mužstva Zdeněk Kutlák.

Generální manažer klubu Stanislav Bednařík prozradil informace o chodu klubu a rozpočtu. „Fungujeme sice ve formátu bez sportovního ředitele, ale jeho agendu zvládá Petr Sailer. Všichni dobře vědí, že největší změna je na pozici hlavního trenéra, kterým letos bude Václav Prospal. V minulé sezoně jsme hospodařili se ziskem 3,5 milionu korun a zatím si tyto peníze necháme jako rezervu.

Se ziskem hospodařila i mládež, a to zhruba 1,25 milionu. Rozpočet pro A-tým je kolem 55 milionů , mládež potřebuje řádově 20. „Částka se ale může navýšit, pokud se splní výkonnostní cíle. Všichni největší partneři s námi zůstali a jsme za to pochopitelně rádi,“ dodal Bednařík.

Zajímavostí je prodej permanentních vstupenek. Aktuálně je prodáno 4 500 permanentek a oproti minulému roku se prodej zvýšil o téměř 400 kusů. Prezident klubu Roman Turek pak doplnil, že hlavní cíl klubu zůstává stejný – postup do extraligy. „A navíc chceme hrát atraktivní a agresivní hokej. Jsem rád, že se nám povedlo v přípravě zapojit mladé hráče do kádru.“

Cíl je tady stejný už pár let. Všichni lidi kolem klubu se snaží odvádět maximum a chtějí hrát extraligu. Nemohu říct, že jen díky změně trenérů to vyjde. Uděláme pro to maximum. S kádrem jsem plně spokojený, kluci pracují podle našich představ. První zápas nás sice teprve čeká, ale hráčům věřím a těším se až sezonu rozehrajeme,“ dodal na závěr trenér Václav Prospal.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice pro sezonu 2018/2019:

Brankáři: Petr Kváča, Jan Strmeň, Daniel Svoboda

Obránci: Zdeněk Čáp, Vojtěch Doktor, Mitchell Fillman, Zdeněk Kutlák, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, René Vydarený

Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Cody Bradley, Miloslav Čermák, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Jakub Doktor, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, David Gilbert, Martin Heřman, Martin Novák, Pavel Novák, Rok Pajič, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Ondřej Šulek

Realizační tým: hlavní trenér: Václav Prospal, asistent trenéra: Aleš Totter, trenér brankářů: Stanislav Hrubec, videotrenér: František Bombic, kondiční trenér: Tomáš Cibulka, hlavní skaut: Jaroslav Jágr, vedoucí A-týmu: Ladislav Gula, maséři: Pavel Vlašic a Pavel Bláha, lékaři: Zdeněk Vodička a Filip Krejčí

Štítky Motor, hokej, tiskovka, cíle

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.