Motor čtyřikrát skóroval, na brněnskou Kometu ale nestačil

Druhý přípravný zápas čekal na českobudějovické hokejisty na ledě Komety. Proti dalšímu extraligovému soupeři Jihočeši neodehráli vůbec špatné utkání, kolikrát byli i velmi vyrovnaným soupeřem, Brňané ale nakonec jejich kvality potvrdili a zvítězili 6:4. První branku za Motor přidal Ben Hawerchuk. Následně se hrálo i cvičné prodloužení a nájezdy. V obou případech byli taktéž úspěšnější domácí hráči.

Motor začal proti Brnu bez ostychu. V úvodních minutách byl určitě vyrovnaným soupeřem. Kometa ale měla o něco nebezpečnější šance. Například Jakub Lev dostal parádní přihrávku a na zakončení měl dost času i prostoru. Z optimální pozice ho však Milan Klouček ještě lépe vychytal. Postupem času začali Brňané přebírat aktivitu a českobudějovický brankář se musel znovu činit. Tentorkát zneškodnil gólovku Jakuba Orsavy. Druhá pasáž třetiny patřila především domácím, paradoxně ale jediná šance Motoru skončila gólem. Ben Hawerchuk se objevil za soupeřovou obranou a následně nekompromisně vymetl horní růzek. Záhy ale bylo srovnáno. Jakub Lev svůj druhý minisouboj s Kloučkem vyhrál, když šikovně a hlavně nechytatelně tečoval.

I druhý začátek třetiny měl Motor velmi solidní. Snažil se kombinovat v útočném pásmu a Čiliaka jakkoliv ohrozit. Po jedné z kombinací číhala na Kloze odkrytá klec, ten ji však trestuhodně minul. Českobudějovičtí hokejisté se tlačili do útoku i dále, jenže tak trochu po vzoru první třetiny paradoxně inkasoval. Filip Pyrochta si totiž našel palebnou pozici, z níž parádně zacílil do horního růžku. Naštěstí pro Jihočechy si na opačné straně stejně počínal David Gilbert a opět to bylo o jednu trefu.

A následně nebylo vůbec daleko do srovnání. Pohledná přesilovková kombinace, při které Martin Novák našel na vzdálenější tyči stojícího Hawerchuka, branku kvůli Čiliakově včasnému přesunutí nepřinesla. Do konce dvacetiminutovky se přesto hosté dočkali. Z rychlého úprku na branku skončil kotouč opět v růžku branky. Tentokrát zásluhou Lukáše Endála. Z gólového pytle se však přesně trefy sypaly dál. Po další krásné kombinaci se opět trefila Kometa, jmenovitě Luboš Horký - 4:3 z pohledu domácích.

Oproti předchozím dvěma dějstvím, to třetí Motor nezačal šťastně. Martin Zaťovic namířil na branku, přičemž Holík znemožnil Kloučkovi výhled. Budějovický brankář si na puk sáhl, v cestě do branky mu ale nezabránil - 3:5. Kometa potvrzovala své kvality i nadále, přesto Budějovičtí stále nehráli vůbec špatné utkání. Jakub Lev nabil na levém kruhu a dělovkou propálil až za brankovou čáru. V závěru za českobudějovické ještě korigoval Lukáš Endál, a to na konečných 4:6.

HC Kometa Brno – ČEZ Motor Č. Budějovice 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Lev (Bartejs, Orsava), 22. Kucsera, 31. Pyrochta (Bartejs, Holík), 40. Horký (Zaťovič, Lev), 43. Zaťovič (Bartejs), 51. Lev (Němec, Zaťovič) – 19. Hawerchuk (Novák), 31. Gilbert (Kloz, Hawerchuk), 38. Endál (Babka), 60. Endál (Pýcha) Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Rampír, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 3055. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4

Brno: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Gulaši, Němec, Mikyska, Kowalczyk – Plášek, Zaťovič, Lev, Orsava, Holík, Kucsera, Horký, Kusko, Kratochvíl, Mlynář, Snášel, Kunc

Motor: Klouček – Pýcha, Svach, Plášil, Doktor, Lytvynov, Pavel – Babka, Přikryl, Endál, Karabáček, Kloz, Doležal, Novák, Gilbert, Hawerchuk, Havel, Dančišin, Heřman

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky Motor, hokej, zápas, Brno, Madeta Motor České Budějovice, Jakub Lev, Milan Klouček, Lukáš Endál, FC Zbrojovka Brno, Filip Pyrochta, David Gilbert, Martin Novák, Luboš Horký

Motor čtyřikrát skóroval, na brněnskou Kometu ale nestačil  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech