Počasí dnes10 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Vypjatou bitvu se Vsetínem zvládli Jihočeši bez inkasované branky

Poprvé v sezoně dorazil v rámci 26. kola Chance ligy do Budvar arény valašský Vsetín. V první třetině otevřel skóre utkání Zdeněk Doležal a nakonec z toho byla branka vítězná. Hostům totiž všechny pokusy pochytal Milan Klouček a připsal si v dresu Motoru druhé čisté konto.

Už od úvodu šlágru kola to na ledě jiskřilo a takřka vyprodaná aréna viděla hokej plný emocí. Snad jediné, co zápasu chybělo, bylo více vstřelených branek. V úvodní třetině padla pouze jedna, když se v přesilové hře prosadil Zdeněk Doležal. Dostal přesnou přihrávku od Pavla Pýchy a povedenou dělovkou napálil kotouč pod břevno.

Už v první třetině nebyli diváci spokojeni s výroky hlavních sudích, což ještě ve větší míře pokračovalo ve druhém dějství. Valaši dostali příležitost přesilových her, ale domácím se oslabení podařilo přečkat. Jeden z klíčových momentů přišel přesně ve 36. minutě, kdy se z dorážky prosadil Miroslav Holec a výrazně tak snížil šance hostů na bodový příděl. Rozpoložení soupeře využil ještě v téže minutě David Gilbert, když budějovického odchovance Ondřeje Bláhu nachytal překvapivou střelou.

Ve třetí třetině už Vsetínští neměli síly na obrat ve skóre, takže si domácí hokejisté mohli vychutnávat další výhru. Střelecky se v početní výhodě prosadil Václav Karabáček a následným políbením dresu jasně ukázal, za jaký klub bojuje.  Na konečných 5:0 upravil krásnou střelou Jan Veselý.

Rozjetí motoráci nadělili Valachům bůra

Středa, 27. listopadu 2019, 22:21

ČEZ Motor Č. Budějovice ­- VHK Robe Vsetín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 35. Holec (Karabáček, R. Přikryl), 36. Gilbert (Suchánek), 49. Karabáček (Pýcha, R. Přikryl), 60. Veselý (Prokeš). Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6 + Pavel (CEB) - 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 244. Střely na branku: 30:21. Zblokované střely: 10:13. Vhazování: 45:25.

Motor: Klouček – Pýcha, Plášil, Vydarený, Suchánek, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, J. Kloz, Gilbert – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

OHLASY PO ZÁPASU

Václav Prospal (Motor)"Výborný výkon podal Milan Klouček v brance, který nás výrazně podržel v prvních třiceti minutách zápasu. Dodal nám sebedůvěru. Zápas jsme rozhodli ve speciálních formacích. Dokázali jsme ubránit výbornou přesilovku Vsetína a sami jsme dokázali v početní výhodě třikrát skórovat."

Luboš Jenáček (Vsetín)"Odehráli jsme solidně první třetinu, ale bohužel jsme si nepomohli v přesilovkách. Druhá a třetí třetina už byly jasně v režii Motoru. Někteří hráči byli zbytečně ustrašení. Proti takovému soupeři se tak hrát nedá. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a také poměr ve skóre odpovídá."

Autoři | Foto

Štítky Motor, Vsetín, zápas, doma, výhra, VHK Vsetín, Madeta Motor České Budějovice, Zdeněk Doležal, Milan Klouček, Pavel Pýcha, 1. česká hokejová liga, Budvar aréna, Václav Karabáček, Miroslav Holec, David Gilbert