Úspěšný konec základní části, Motor rozstřílel Porubu

V posledním kole základní části Chance ligy si Motor hravě pohrál na domácím ledě s ostravskou Porubou, které nasázel osm branek a vyhrál jasně 8:1. Dvě branky zaznamenali Radek Prokeš a Pavel Pýcha, poprvé v dresu Motoru se trefil Niklas Pavel.

Poprvé v životě dostal šanci v brance Motoru mladík Marek Dvořák a vedl si velice dobře. První třetinu zvládl stejně jako jeho protějšek bez inkasované branky. Největší příležitost prvních dvaceti minut neproměnil Prokeš, když trefil břevno.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Skóre utkání otevřel Petr Maršoun, ale poté přišla smršť domácího týmu, na kterou už Ostravané nedokázali zareagovat. Srovnat se podařilo Radku Prokešovi, když využil zaváhání Hynka Kůdely. Do vedení poslal svůj tým kapitán Pavel Pýcha, na jehož trefu ještě navázal Raška a domácí vedli 3:1. Povedenou třetinu Motoru zakončil druhou brankou v zápase Radek Prokeš.

Poslední perioda už byla jasně v režii domácích. Druhým dvougólovým střelcem večera se stal Pavel Pýcha, do listiny střelců se zapsal i Conor Allen a Roman Přikryl. Velká radost přišla po trefě švédského obránce Niklase Pavla, protože to byl jeho vůbec první gól v budějovickém týmu. Povedené utkání a celou základní část uzavřel Jan Veselý, když zvýšil nakonečných 8:1.

ČEZ Motor České Budějovice vs HC RT Torax Poruba

Sobota, 7. března 2020, 16:27

ČEZ Motor Č. Budějovice - HC RT TORAX Poruba 8:1 (0:0, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 24. Prokeš (Michnáč), 30. Pýcha (Karabáček, M. Novák), 38. Raška I (Beránek, Allen), 40. Prokeš (M. Novák, Karabáček), 46. Allen (Karabáček), 50. Pýcha (Z. Doležal, Beránek), 54. R. Přikryl (Pavel, Z. Doležal), 58. J. Veselý (Babka, Vydarený) – 22. Nejezchleb (Maršoun, Pastor). Rozhodčí: Gech, Kostourek – Kotlík, Belko. Vyloučení:1:3. Využití: 1:0. Diváci: 6127. Střely na branku: 49:28. Zblokované střely:10:2. Vhazování: 32:31

Motor: Dvořák – Pýcha, Vydarený, Allen, Plášil, Pavel – M. Novák, Prokeš, Karabáček – Raška I, R. Přikryl, Z. Doležal – Babka, Michnáč, J. Veselý – Beránek.

Poruba:Foltán – Rudl, Slavík, Šendera, Dundáček, Dluhoš, Pastor – Ollender, Hudeček, Gřeš – Ďurač, T. Jáchym, Špaček – Maršoun, Nejezchleb, Toman – M. Hlinka, Brodek.