úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

David Gilbert je po operaci. Ošklivé zranění si hokejista způsobil při tréninku

Ošklivé zranění obličeje si před nedávnem přivodil hokejista David Gilbert z budějckého Motoru. K hrozivě vypadajícímu poranění přišel při trénink, kdy v plné rychlosti narazil obličejem do mantinelu. Kvůli několikanásobné zlomenině nosu musel absolvovat operaci. Nyní doufá v brzký návrat na led.

„Operaci jsem podstoupil před týdnem. Jde to dobře. Kromě pocitu tlaku mezi očima to není bolestivé. Otok ustoupil a já se znovu cítím normálně,“ svěřil se klubovému webu Gilbert. Ten utrpěl několikanásobnou zlomeninu na hřbetu nosu a také po stranách. Bolestivý úraz si způsobil při jednom z tréninků.

„Na konci tréninku jsme dělali bruslařské cvičení zvané board to board - od mantinelu k mantinelu. Jezdili jsme po dvou, závodili jsme a jeli tak plnou rychlostí. Dva metry od hrazení moje brusle škrtla o brusli spoluhráče jedoucího vedle mě a já jsem letěl hlavou napřed proti mantinelu,“ popsal hráč.

Ač zranění nejsou malá, měl štěstí v neštěstí. „Náraz odnesla má kolena a nos. Mohlo to skončit mnohem hůře zraněním páteře. Takže jsem vděčný, že je to jen zlomený nos. Zuby z toho také vyšly bez úhony,“ doplnil Gilbert.

Tento týden ho čeká ještě neurologické vyšetření. Poté by se rád vrátil na led. „Doufám, že budu moct brzy začít cvičit a znovu trénovat s klukama,“ uazvřel.

Ohodnoť článek

Foto HC Motor České Budějovice

Štítky České Budějovice, hokej, HC Motor, zranění, David Gilbert

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.