Motor odjíždí ze západu Čech s prázdnou

Motor po vítězství nad Hradcem Králové po samostatných nájezdech mířil na led Plzně, proti které chtěl v této sezoně přidat třetí vítězství. Naděje Jihočechů na body zhatilo třicet sekund ve druhé třetině, kdy Jihočeši dvakrát inkasovali. Kapitán Milan Gulaš vstřeleným gólem zaznamenal svůj 500. bod v Tipsport extralize.

Už po dvou minutách zápasu si plzeňský Kindl musel odsedět menší trest za faul na Karabáčka. V přesilové hře si Motor vytvořil jen jednu střeleckou příležitost, kterou neproměnil. Za pár vteřin po vypršení početní výhody Motoru skórovala Plzeň. Ve středním pásmu založil akci Přikryl, přenesl hru na levou stranu na Bulíře, který si všiml ve slotu volného Filipa Suchého . Jeho zakončení bylo vskutku ukázkové. S pukem se otočil a střelou nad levý beton Hrachoviny otevřel skóre. Jihočeši propadli opět ve střením pásmu a před budějovickým brankářem se zjevil Kodýtek. Hrachovina musel zasahovat. Valského vyloučení znamenalo přesilovku také pro domácí. Motor ale tlak Plzeňských přečkal. Následná přesilovka Motoru znovu gólem neskončila. Úvodních dvacet minut patřilo Západočechům, kteří byli po zásluze ve vedení.

Na začátku druhé třetiny nechybělo mnoho, a Budějovičtí prohrávali o dvě branky. Před brankou Jihočechů vznikl závar, který hasil Hrachovina, a Gulaš, který krosčekoval Kodýtka. Jeho další kroky směřovaly na lavici hříšníků. Oslabení Motor ubránil, ale krátce poté se Plzeň dostala do přečíslení dva na jednoho. Hrachovina předvedl fantastický zákrok. Motor ale pár minut na to srovnal skóre. Branka na 1:1 byla téměř totožná jako první branka západočeského celku. Oslavenec Roman Vráblík adresoval puk na levou stranu Michalu Vondrkovi. Ten si všiml Milana Gulaše v prostoru mezi kruhy a budějovický kapitán bekhendovou kličkou dostal puk za Pavláta. Pro Gulaše to byl jubilejní 500. bod v základní části české nejvyšší soutěže. Motor se rozburácel a druhou branku měl na hokejce Hanzl, ale plzeňský brankář měl tentokrát štěstí. Obrovskou šanci měl po zmatku v obranném pásmu plzeňský Martin Lang. Pak ale přišlo hrůzostrašných třicet sekund Budějovických, během kterých Motor dvakrát inkasoval. Nejdříve v nepřehledné skrumáži se prosadil Michal Bulíř a poté po přihrávce Schleisse navýšil skóre domácích Ludwig Blomstrand. Druhé dějství tak znovu ovládla Plzeňská Škodovka, vedla po zaznění druhé sirény 3:1.

Pech měl možnost ve druhé minutě závěrečné části, ale jeho ránu zblokoval Schleiss. Navýšit plzeňské vedení se mohlo udát ve čtyřicáté osmé minutě, to by ovšem z bezprostřední blízkosti musel Kodýtek překonat Hrachovinu. O minutu později už číslo 4 u skóre Plzně svítilo. Po chybě Šenkeříka se puku zmocnil Přikryl, poslal ho před bránu Michalu Bulířovi, jenž rozvlnil síť v Hrachovinově kleci. Hbitý Lukáš Pech vybojoval faul a přesilovku. V ní ale Jihočeši svého soupeře nijak neohrozili. Motoru se tak utkání v Plzni nevydařilo, podlehl jí 1:4.

HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. F. Suchý (Bulíř, F. Přikryl), 35. Bulíř (F. Přikryl), 35. Blomstrand (Schleiss, L. Kaňák), 49. Bulíř (F. Přikryl) – 26. Gulaš (Vondrka, Vráblík). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 31:24.

Plzeň: Pavlát – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, Budík, J. Kindl (C), Kremláček – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Dzierkals, Mertl, M. Lang – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek

Motor: Hrachovina – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Štencel, Vráblík, Štich – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Chlubna, Koláček, Z. Doležal