Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Venkovní trápení pokračuje, Motor v Litvínově nestačil

Jihočeský Motor se k dalšímu kolu extraligy vydal daleko na severozápad republiky, kde se utkal s litvínovskou Vervou. V důležitém souboji se však Českým Budějovicím nepovedlo navázat na předchozí domácí výhru proti Mladé Boleslavi a na ledě Litvínova ve druhém vzájemném duelu sezóny prohrály. Motor bod nezískal ani v osmém venkovním utkání v řadě.

Na první velkou příležitost se v utkání nečekalo ani minutu, když po průniku Zdráhala nebezpečně dorážel v brankovišti kotouč Giorgio Estephan. Litvínov si dokázal v úvodních minutách zápasu vytvořit solidní tlak, během kterého se v obrovské šanci objevil Jindřich Abdul. V páté minutě dostali domácí po faulu Bindulise k dispozici první početní převahu a s využitím dlouho neotáleli. Ihned po vhazování se objevil před Strmeněm volný Patrik Zdráhal, který otevřel skóre. O chvíli později si první větší příležitost vytvořil také Motor, ale Matěj Toman Godlu nepřekonal. Za pár vteřin už to byla však znovu Verva s velkou šancí, když zakončoval do Strmeňovy lapačky zcela volný Estephan. Krátce před polovinou první periody fauloval domácí Jaks a také Motor dokázal svou první přesilovku zužitkovat. Pech našel přes osu volného Hanzla, který kotouč ještě předložil Martinsu Dzierkalsovi před odkrytou klec - 1:1! Vyrovnaný stav ale vydržel pouze pětadvacet vteřin, když nahození od modré, které na Strmeně vyslal Radim Šalda, proskočilo až do sítě. O chvíli později přišlo další vyloučení domácích a šance pro Budějovice dorovnat skóre podruhé, to se ale nepovedlo. Přesně pět minut před první sirénou to bylo pro Litvínov ještě veselejší, když nahození Zileho dorazil do českobudějovické branky Jindřich Abdul. Ve zbývajícím čase úvodní třetiny se již nic důležitého neudálo a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí podobně aktivně jako do té první a odměnění byli ve třiadvacáté minutě, kdy se před hostujícího gólmana protáhl Filip Helt a bekhendem uklidil kotouč pod horní tyč. Další minuty utkání velké šance nenabízely, to se změnilo v osmadvacáté minutě, kdy z mezikruží zamířil Koláček pouze doprostřed domácí svatyně. Za pár okamžiků se řítil na branku Jihočechů osamocený Patrik Zdráhal, o kterého se ale výborným obranným zákrokem postaral vracející se Vráblík. Budějovice se následně snažily poprat s nepříznivým vývojem zápasu a dokázaly svého soupeře několikrát dobře zavřít v pásmu. Velkou šanci neproměnil v gól Lukáš Pech, který byl na vrcholku kruhů zcela sám. Přehnaná ofenzivní snaha Motoru však byla potrestána ve třiatřicáté minutě, když se do přečíslení dostala dvojice Nicholas Hlava a střílející Petr Straka, jenž zakončil perfektní kombinaci do odkryté brány. Jihočeši ve snaze korigovat skóre neustali a Pech byl na brankovišti blízko gólu. Obrovskou příležitost zahodil minutu a půl před koncem prostřední části na druhé straně Patrik Zdráhal, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze beton přesouvajícího se Strmeně. Ve druhé třetině Verva navýšila svůj náskok na 5:1.

První dobrou možnost měli opět domácí, když Gut našel mezi kruhy volného Hlavu, který nepřekonal hostujícího brankáře. Vzápětí ale udeřil Motor, když se na listinu střelců zapsal Lukáš Vopelka, jehož nahození před bránu si Denis Godla nešťastně betonem srazil za svá záda. O chvíli později dokonce po průniku a krásném blafáku Tomáše Čachotského Budějovice snížily na rozdíl dvou branek a rázem utkání získalo nový náboj. Skvělý vstup Motoru do třetí třetiny však dostal tvrdý direkt, když se před hostující branku dostal Nicholas Hlava a bekhendem vsítil šestou branku Chemiků. Velmi divoký úvod poslední dvacetiminutovky pokračoval a ve velké příležitosti neuspěl Petr Straka. Následně se hra přece jenom trochu zklidnila a především Litvínov se snažil hrát velmi opatrně. Sedm minut před závěrečnou sirénou usedl na trestnou lavici Ondřej Kachyňa, ale Verva i přes dobré šance skóre nenavýšila. Krátce po skončení budějovického oslabení šly po konfliktu Sukela se Strmeněm oba celky do čtyř. České Budějovice využily této situace, odvolali gólmana a tuto vzniklou početní převahu zužitkoval přesnou střelou Lukáš Pech. Danou situaci se Motor pokusil zopakovat, ale kvůli špatnému střídání byli Jihočeši tři minuty před koncem základní hrací doby posláni do oslabení. Poté, co Litvínov nabídnutou příležitost neproměnil v branku, přišel další faul, tentokrát od domácího Stránského. Českobudějovičtí po oddechovém času znovu zkusili power-play, která ale kýžený úspěch nepřinesla a Motor na ledě Litvínova padl poměrem 6:4.

HC Verva Litvínov – HC Motor České Budějovice 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Zdráhal (Š. Stránský, Hlava), 12. Šalda (Š. Stránský, Zdráhal), 15. Abdul (Zile), 23. Helt (Havelka, Zile), 33. Straka (Hlava), 45. Hlava (Helt) – 11. Dzierkals (Hanzl, Pech), 42. Vopelka, 43. Čachotský (Pech, Štencel), 57. Pech (Šenkeřík, Dzierkals) Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Ondráček, Gerát Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 3214 Střely na branku: 33:32