Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Berounští Medvědi potvrdili proti Motoru roli lídra

Stejně jako ve středu doma proti Litoměřicím, i dnešní utkání hokejisté Motoru České Budějovice nezvládli. V rámci šestého kola 1. ligy ČR zajížděli na led vedoucího mužstva soutěže z Berouna, kterému podlehli 3:1. Duel s Medvědy rozhodly přesilové hry, v nichž padly všechny branky.

Jako první šel do vedení Motor, když se v 25. minutě v početní výhodě trefil jeden z nejzkušenějších hráčů budějckého mančaftu Petr Šachl.

Za šest minut ale přesilovku využili Berounští, kteří potrestali vyloučení Skuhravého - nahozený puk dostal za Halmošiho záda Zdeněk Kubica a srovnal na 1:1.

Rozhodující momenty atraktivního utkání přišly v závěrečné dvacetiminutovce opět při hře pěti domácích hráčů proti čtyřem Jihočechům.

Nejprve v čase 44:00 Petr Šenkeřík propálil všechno, co mu stálo v cestě, a branka na konečných 3:1 padla za dvě a půl minuty z hole budějckého odchovance Jakuba Marka.

Vlastními hlasivkami můžete Motor podpořit už v pondělí. Od půl šesté začne v Budvar Aréně zápas Českých Budějovic proti dalšímu ze silných rivalů. Pod Černou věž přijede Jihlava.

Medvědi Beroun 1933 - HC Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Kubica (Vrdlovec, Šenkeřík), 44. Šenkeřík (Jebavý), 47. Marek (Kubica) - 25. Šachl (Posmyk, Ondřej). Rozhodčí: Úlehla - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 500.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) - Jebavý, Šenkeřík, Chalupa, Kolářík, Špelda, Sklenička, Kužel, Dresler - Marek, Kubica, Vrdlovec - Jonáš, Hrdel, Kubeš, Matějka, Stromko, T. Půlpán - A. Půlpán, Šteiner, Babka. Trenér Petr Novák.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) - Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík - Pašek, Kotalík, Skuhravý - Třetina, Ferebauer, Melka - Mavrojanidis, Ondřej, Šachl - Kuchejda, Bárta, Přibyl - Turek. Trenér Radek Bělohlav.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 6. kole: 1. Beroun, 2. Mladá Boleslav, 3. Jihlava, 4. Litoměřice, 5. Olomouc, 6. Havlíčkův Brod, 7. MOTOR, 8. Ústí nad Labem, 9. Havířov, 10. Třebíč, 11. Kadaň, 12. Benátky nad Jizerou, 13. Most, 14. Šumperk.

Štítky hokej, Medvědi Beroun 1933, HC Motor České Budějovice, 1. liga ČR, Madeta Motor České Budějovice, HC Berounští Medvědi, HC Stadion Litoměřice, Česko, Zdeněk Kubica, Petr Šenkeřík, Petr Šachl, Jakub Marek, HC Dukla Jihlava, Petr Novák