Počasí dnes15 °C, zítra17 °C

Budějčáci na severu váleli, Mountfield porazil Kuopio!

Velmi dobrá zpráva dorazila ve čtvrtek večer ze severu Evropy. Hokejisté českobudějovického Mountfieldu totiž porazili ve druhém utkání European Trophy silnou Kalpu Kuopio 3:2 na nájezdy. Za hosty se trefili Peter Mikuš a kapitán František Ptáček, rozhodující branku vsítil Petr Sailer.

Téměř tři a půl tisíce diváků vidělo všechny branky základní části v rozmezí jedenácti minut druhé třetiny. Do vedení šel domácí celek ve 27. minutě po trefě Jukky Hentunena, za necelých šest minut se však podařilo vyrovnat Peteru Mikušovi. Než se stačili hokejisté Kuopia vzpamatovat, český tým zápas otočil brankou Františka Ptáčka. Vedení se ale bohužel jihočeským vyslancům udržet nepovedlo, když se dvě a půl minuty před koncem druhé části hry nemýlil Jyri Junilla.

Jelikož v poslední třetině ani v průběhu pětiminutového nastavení branka nepadla, o vítězi se muselo rozhodnout až při samostatných nájezdech. Po první sérii sice šlo Kuopio do vedení po úspěšném pokusu Samiho Kapanena (bývalý finský reprezentant, jenž strávil v NHL úctyhodných 12 sezon), jak se ale později ukázalo, byla to poslední branka domácích v tomto střetnutí. Ve čtvrté sérii Petr Sailer, na rozdíl od svého protihráče, uspěl a Mountfield tak mohl slavit zisk bonusového bodu, do tabulky European Trophy již třetího.

Kalpa Kuopio - HC Mountfield České Budějovice 2:3sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Hentunen (Masuhr, S. Kapanen), 38. Junilla (Saarinen) - 33. Mikuš (Kuchejda, Mertl), 35. Ptáček (Kašpařík). Rozhodující nájezd proměnil Sailer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: Rönn, Hämäläinen - Juntunen, Sormunen. Diváci: 3433.

Sestava Mountfieldu: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Pletka - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Červený. Trenér František Výborný.

Štítky Mountfield Hradec Králové, Kuopio, František Ptáček, Petr Sailer, Peter Mikuš, KalPa, European Trophy, Evropa, National Hockey League, Madeta Motor České Budějovice