Počasí dnes22 °C, zítra13 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Budvar Aréna viděla bodovou loupež Kohoutů

Nula gólů, nula bodů, inkasovaná branka v přesilovce, celkem čtyři obdržené góly. Statistika Motoru po zápase 25. kola proti průběžně druhému týmu 1. ligy z Olomouce není vůbec lichotivá. Budějce se i ve druhé čtvrtině základní části trápí v dolních patrech tabulky. Aktuálně jsou dvanácté.

První třetina nenabídla nijak atraktivní hokejovou podívanou. O něco více ze hry měli v tabulce lépe postavení Kohouti, kteří vepředu hrozili především Rácem. Největší domácí šanci měl v 10. minutě Ondřej, jehož ale skvělým zákrokem vychytal Halász.

Skóre se ale přece jen změnilo, a bohužel těsně před ochodem do kabin inkasoval Motor. Vyloučení Moravce potrestal po devíti sekundách Jakub Herman, který tečoval za Halmošiho záda střelu Houdka od modré - 0:1.

Hrdinou prostřední dvacetiminutovky byl bezesporu gólman Olomouce Tomáš Halász, jenž dokázal eliminovat místy až drtivý tlak Jihočechů. Domácí ho zaměstnali především v polovině zápasu, kdy hráli více než minutu přesilovku pěti proti třem.

Fantom v brance Kohoutů však neinkasoval. Nejdřív hokejkou zlikvidoval Kotalíkův projektil do úplně odkryté branky a za několik sekund vychytal kapitána Motoru při další stoprocentní gólovce zákrokem betonem. Gól nepadl ani zanedlouho při slibné možnosti Skuhravého.

I tentokrát platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Za neproměněné příležitosti ´odměnil´ Budějčáky ve 37. minutě Tomáš Houdek, který se zblízka trefil pod horní tyčku domácí branky. Hanáci tak vedli po dvou třetinách na ledě Budvar Arény 0:2.

Kdo čekal vítězný atak Motoru ve třetí třetině, musel domů odcházet velmi zklamaný. Kromě nepřesného zakončení Skuhravého do odkryté klece hostující Olomouc domácí hokejisty v závěrečné dvacetiminutovce jasně přehrála a vsítila další branky.

Třetí gól přidal ve 46. minutě skvěle mířenou trefou do horního růžku Pavel Selingr a skóre na 0:4 uzavřel Michal Vodný, jenž v oslabení nelítostně využil zaváhání domácích hráčů v obranném pásmu a nadvakrát překonal Halmošiho. Všechny body si tak odváží favorizovaní Kohouti.

„Ve druhé třetině jsme se mohli vrátit do utkání, to bychom ale museli dát branky. Potom už nás soupeř přebruslil, dobře forčekoval. Nováček Eberle oživil třetí lajnu, určitě tady měsíc zůstane,“ uvedl trenér Motoru Jaroslav Jágr.

„Kvůli několika zraněním i absentujícím juniorům jsme dnes přijeli s třemi pětkami, kluci ale tempo zvládli. Utkání rozhodly dva okamžiky - když v přesilovce pět na tři nedal Kotalík gól do prázdné branky, a také minela Skuhravého za stavu 0:2. Potom už domácí tolik šancí neměli a my jsme postupem času hráli líp a líp. Výsledek je pro domácí krutý, takto jednoznačné utkání nebylo,“ zhodnotil vítězný duel kouč hostů Petr Fiala.

HC Motor České Budějovice - HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Herman (Houdek, Řípa), 38. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk), 52. Vodný. Rozhodčí: Petružálek - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4021.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) - Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec - Kotalík, Rob, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl, Eberle - Bárta, Třetina, Šperger - Kňazev. Trenér Jaroslav Jágr.

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) - Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk - Vodný, Selingr, Knotek, Diviš, Řípa, Herman, Kindl, Rác, Pekr, Kucharczyk. Trenér Petr Fiala.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 25. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Litoměřice, 6. Třebíč, 7. Šumperk, 8. Beroun, 9. Kadaň, 10. Havířov, 11. Benátky nad Jizerou, 12. MOTOR, 13. Ústí nad Labem, 14. Most.

Štítky hokej, HC Motor České Budějovice, HC Olomouc, 1. liga ČR, 25. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Budvar aréna, SK Sigma Olomouc, Tomáš Houdek, Pavel Selingr, Tomáš Halász, Jakub Herman, Petr Fiala, Jaroslav Jágr