Další triumf katapultoval Motor na třetí místo

Takhle vysoko ještě nebyli! Hokejisté ČEZ Motoru se za více než rok ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži poprvé dostali mezi absolutní elitu. Jihočeské mužstvo zažívá díky výkonnostnímu vzestupu a parádní formě gólmana Bláhy úspěšné období, které mu zajistilo průběžnou bronzovou příčku.

Po neslaném nemastném úvodu se většina zajímavých ofenzivních akcí odehrála až ve druhé polovině první třetiny. Zajímavou příležitost skórovat měl ve 14. minutě ujíždějící Rob, jenže byl ústeckým bekem faulovaný a zakončení přes padajícího Volkeho už mu nevyšlo. V následné přesilovce mohl skórovat Růžička, puk z ostrého úhlu ale do branky nedotlačil.

Mnohem atraktivnější podívanou nabídla prostřední dvacetiminutovka, která byla zejména kvůli několika sporným verdiktům trojice rozhodčích plná emocí. Faul vysokou holí do obličeje Prokeše však hlavní sudí odhalil a Budínskému dal kvůli krvavému šrámu v obličeji budějckého útočníka čtyřminutový trest.

Slibnou možnost skórovat využili domácí hokejisté, kteří měli v polovině zápasu nad soupeřem mírnou převahu, beze zbytku po osmatřiceti sekundách, kdy Dan Růžička našel tvrdou ranou od modré mezeru mezi betony ústeckého gólmana - 1:0.

Ani Severočeši však nesložili zbraně a zejména unikající Pořický Bláhu dokonale prověřil. Brankář Českých Budějovic však několika zákroky, při kterých mu nechyběla ani patřičná dávka štěstí, držel svému týmu těsné vedení.

Po třiadvaceti sekundách závěrečné periody se Budvar Arénou linula další gólová radost, bohužel pro domácí však branku Kuchejdy rozhodčí kvůli vysoké holi neuznal. Na druhé straně zahrozil ve 43. minutě Roubík, jenže Bláha zastavil jeho střelecký pokus lapačkou.

Kromě několika sporadických možností už byl zbytek třetí třetiny plný nepřesností, často se přerušovalo, a protože oba týmy dobře bránily, skóre už se neměnilo. Nedlouho před sirénou došlo na očekávané power-play Slovanu, který přitom hrál v oslabení, ale v čase 59:21 David Kuchejda získal na modré puk a uzavřel skóre na konečných 2:0 pro Motor.

„Ústečtí hráli výborný zápas, dobře bránili, byli nepříjemní v kontrech. Jejich přečíslení jsme ale ustáli. Díky naší střelecké potenci jsme to dotáhli do vítězného konce, i když to podle mého názoru byl vyrovnaný zápas,“ řekl trenér českobudějovického Motoru Petr Rosol.

„Odehráli jsme docela dobrý zápas. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom si odtud nějaký bod odvezli, ale naše koncovka byla špatná,“ sdělil kouč Ústí nad Labem Milan Skrbek.

Díky třetímu triumfu v řadě a zároveň stejnému počtu vychytaných čistých kont Ondřeje Bláhy berou Jihočeši další maximální bodový příděl, díky kterému se posouvají na fantastickou třetí příčku prvoligové tabulky! Nutno však dodat, že rozdíl druhým a dvanáctých místech jsou pouhé tři body.

Tento týden v sobotu nastoupí Motor k dalšímu soutěžnímu utkání v dalekém Havířově, ve středu 8. října od 17.30 hodin bude doma hostit bývalého extraligového účastníka z Chomutova.

ČEZ Motor Č. Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Růžička (Straka), 60. Kuchejda (Punčochář). Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 3818.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) - Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Straka, Švihálek - Heřman, Rob, Prokeš - Marek, Švec, Trummer. Trenér Petr Rosol.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) - Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček - Budínský, Roubík, Rod - Tůma, Kloz, Pořický - Gengel, Vávra, Přeučil - Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenér Milan Skrbek.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po nedohraném 9. kole: 1. Třebíč (21 bodů), 2. Chomutov (15), 3. MOTOR (15), 4. Litoměřice (15), 5. Jihlava (15), 6. Benátky nad Jizerou (14), 7. Kadaň (14), 8. Havířov (14), 9. Šumperk (13), 10. Most (13), 11. Ústí nad Labem (13), 12. Kladno (12), 13. Prostějov (8), 14. Havlíčkův Brod (4).

Štítky hokej, ČEZ Motor České Budějovice, HC Slovan Ústí nad Labem, 1. liga ČR, 9. kolo, Ondřej Bláha, ČEZ, Madeta Motor České Budějovice, Dan Růžička, David Kuchejda, Piráti Chomutov, HC AZ Havířov 2010, Petr Rosol, Milan Skrbek