Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Důležitá výhra v Ústí znamená úprk od barážové příčky

Velký krok ke kýžené záchraně 1. ligy udělal dnes večer ČEZ Motor České Budějovice. Favorizovanému Ústí nad Labem, které mohlo mít v případě výhry jistotu účasti ve druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěži s třízápasovým předstihem, nastříleli Jihočeši pět branek.

Ústečtí Lvi šli do rychlého vedení už ve 3. minutě, kdy potrestal vyloučení českobudějovických obránců Chmelíře a Platila domácí útočník Martin Baránek. Motor se ale nehodlal s nepříznivým stavem smířit a ještě do přestávky přišel skvělý obrat.

Ve 13. minutě vyrovnal povedenou dorážkou Roman Pšurný, za necelé dvě minuty poslal hostující celek do vedení Luboš Rob mladší a šestapadesát sekund před sirénou během přesilové hry Jihočechů rozvlnil síťku za Dlouhým bombou od modré Jan Novák.

Domácí tak okamžitě vystřídali gólmana, mezi tyčemi se v závěru první třetiny objevil Petrásek. Ten už zápas dochytal, i když sám inkasoval další dvě branky. Čtvrtou trefou Motoru a druhým individuálním úspěchem v tomto duelu se ve 26. minutě blýskl Roman Pšurný - 1:4.

Lvi ještě nechtěli složit zbraně, což potvrdil za minutu a čtvrt Václav Meidl, definitivně je ale o naději urvat nějaký ten bod připravil při početní výhodě hostů, kdy navíc hlavní rozhodčí signalizoval výhodu, další z budějckých beků Lukáš Chmelíř.

Závěrečnou dvacetiminutovku hosté dohráli zodpovědně a žádná branka již nepadla. Motor se tak výhrou 5:2 v Ústí nad Labem vzdálil barážové třinácté pozici, která patří Berounu, na pět bodů.

Po dvoutýdenní pauze se představí Jihočeši doma už ve středu od 17.30 hodin proti Šumperku.

HC Slovan Ústečtí Lvi - ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Baránek (Sklenička), 29. Meidl (Grin, Hanzl) - 13. Pšurný (Kasík), 15. Rob (Skuhravý), 20. Novák (Boháč, Rob), 27. Pšurný (Kasík, Skuhravý), 32. Chmelíř (Růžička). Rozhodčí: Hejduk - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. Diváci: 856.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý (20. Petrásek) - Grin, Sklenička, Brož, Holomek, Černý, Smetana, Procházka - Baránek, Alinč, Přeučil - Tůma, Roubík, Rod - Meidl, Hanzl, Vávra - Dostálek, Videlka, Pořický. Trenér Milan Skrbek.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - Chmelíř, Novák, Vráblík, Kasík, Platil, Růžička, Pavlíček - Boháč, Pajič, Melka - Pšurný, Rob, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Šperger, Bárta. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 ve skupině o konečné umístění na 9.-14. místě: 9. Ústí nad Labem (77 bodů), 10. Šumperk (77), 11. ČEZ Motor (75), 12. Kadaň (75), 13. Beroun (70), 14. Most (39).

Štítky hokej, HC Slovan Ústečtí Lvi, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga, play-out, HC Slovan Ústí nad Labem, Madeta Motor České Budějovice, Roman Pšurný, Luboš Rob, Jan Novák, Václav Meidl, Lukáš Chmelíř, Salith Šumperk, HC Berounští Medvědi, ČEZ