Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika

Impotentní střelci Motoru si připisují další nulu

Gólové trápení hokejistů budějckého Motoru trvá i po dnešním zápase desátého kola 1. ligy s Ústím nad Labem. Stejně jako před týdnem při utkání v Benátkách nad Jizerou i dnes neskórovali, naopak v každé třetině inkasovali po jedné brance a domácím Lvům podlehli 3:0.

Přestože svěřenci Radka Bělohlava nebyli na severu Čech horším soupeřem, štěstí se přiklonilo na stranu Slovanu. Ten poslal do vedení ve 13. minutě utkání obránce Kamil Černý.

Blízko k vyrovnání byl Motor v prostřední části hry po šancích Kotalíka a Ferebauera, Ústí ale držel nad vodou skvělý gólman Petrásek. Pravidlo ´nedáš - dostaneš´ potvrdil v čase 33:31 Jan Kloz, jenž přidal druhý zásah do černého - 2:0.

Stejný hráč uzavřel skóre zápasu po necelých sedmi minutách třetí periody, když Halmoši zaváhal a puk nahozený Janem Klozem skončil za jeho zády.

Ústí nad Labem se výhrou posunulo v tabulce před České Budějovice na sedmé místo. Bez gólů se těžko vyhrává - Motor v posledních čtyřech mačích dal pouhé dvě branky.

Příští prvoligový duel sehrají hráči zpod Černé věže tuto sobotu od 17 hodin, kdy jejich schopnosti přijede prověřit vedoucí Mladá Boleslav.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Motor České Budějovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Černý (Vávra), 34. Kloz (Baránek, Vaněk), 47. Kloz (Tůma). Rozhodčí: Smitka, Schmejkal - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1239.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) - Pavlík, Vobořil, Grin, Sklenička, Brož, Vaněk, Holomek, Černý - Přeučil, Roubík, Rod - Budínský, Alinč, Boháč - Baránek, Kloz, Tůma - Dostálek, Meidl, Vávra. Trenér Jaromír Šindel.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - J. Novák, Prokop, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Semrád, L. Kříž, Prokeš - Kotalík, Melka, Třetina - Bárta, Skuhravý, E. Turek - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, A. Přibyl, Vaniš. Trenér Radek Bělohlav.

Štítky hokej, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Motor České Budějovice, 1. liga, 10. kolo, Madeta Motor České Budějovice, FK Ústí nad Labem, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, Kamil Černý, Radek Bělohlav, Česko, SK Dynamo České Budějovice, FK Mladá Bolesl