Jihočeši hráli s Chomutovem vyrovnanou partii, v nájezdech ale byli úspěšnější Piráti

Šlágr 50. kola hokejové první ligy mezi vítězi základní části z Chomutova a budějckým Motorem skončil po šedesáti minutách nerozhodně 2:2. O vítězi se nakonec rozhodlo až při samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější domácí a získali bod navíc. Jihočechům patří průběžné třetí místo.

Poprvé zněla SD Arénou gólová radost v 9. minutě, kotouč ale podle rozhodčího Petružálka nepřekročil brankovou čáru. To na opačné straně kluziště byli hosté daleko úspěšnější, Roman Vráblík si najel od mantinelu před chomutovskou svatyni a protlačil puk za Kopřivova záda.

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej a téměř pět tisícovek fanoušků se skvěle bavilo. Domácí příznivci cítili velkou křivdu kvůli neuznané brance, jenže rozjetí Piráti šli štěstí naproti, nastřelili tyčku a ve druhé třetině Motor přetlačili jak herně, tak i výsledkově.

V 36. minutě se před jinak skvěle chytajícím Bláhou nadvakrát prosadil Ondřej Kaše a vyrovnal. Stav 1:1 bohužel pro Jihočechy nevydržel dlouho a sedmapadesát sekund před odchodem do kabin inkasovali podruhé. Ranou z mezikruží se prosadil Jakub Stehlík.

Kdo čekal, že utkání 50. kola budou Chomutovští jasně dominovat, spletl se. Budějčáci totiž dokázali při signalizované výhodě deset minut před vypršením základní hrací doby vyrovnat. Škopek vystřelil od modré a brankář Kopřiva vyrazil kus gumy před sebe jen ke šťastnému střelci Luboši Robovi - 2:2.

A protože do třetí sirény už branka nepadla, duel se povedlo českobudějovickým hokejistům dotáhnout do prodloužení, a tak výborná podívaná mohla pokračovat. Velkou šanci rozhodnout měl Lukáš Květoň, ale stejně jako budějcký mladík Marek nebyl úspěšný. Následně dvakrát zklamal i domácí Dušek.

Kdo tedy získal bod navíc? Jako první jel v samostatných nájezdech chomutovský Chlouba, který proměnil. Kapitán Motoru Straka ve druhé sérii odpověděl stejnou mincí, jenže Marek Hovorka následně dokázal na Bláhu vyzrát a Piráti vyhráli 3:2, protože Rob mezeru mezi Kopřivovými betony nenašel.

Další zápas sehrají České Budějovice hned v pondělí na ledě Prostějova a poslední duel základní části je čeká ve středu od 17:30 doma proti Litoměřicím.

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 3:2sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Kaše (Gajovský, Hřebejk), 40. Stehlík (Dušek, Kämpf), rozhodující nájezd Hovorka - 11. Vráblík (Straka, Nouza), 51. Rob (Škopek, Marek). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4815.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) - Rutta, Skinner, Koma, Toman, Stehlík, Bartejs, Titov, Šulák - Hovorka, Růžička, D. Květoň - O. Kaše, Gajovský, Hřebejk - L. Květoň, Kämpf, Dušek - Chlouba, Račuk, Sinisalo. Trenér Břetislav Kopřiva.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek - Nouza, Straka, Švihálek - Kuchejda, Boháč, Vaniš - Marek, Rob, Prokeš - Pašek, Bárta, Přibyl. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po 50. kole: 1. Chomutov (113 bodů), 2. Kladno (95), 3. MOTOR (92), 4. Jihlava (92), 5. Třebíč (88), 6. Litoměřice (79), 7. Kadaň (78), 8. Havířov (78), 9. Benátky nad Jizerou (75), 10. Ústí nad Labem (73), 11. Šumperk (67), 12. Most (49), 13. Prostějov (37), 14. Havlíčkův Brod (34).

Štítky hokej, Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 50. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Marek Hovorka, Luboš Rob, Roman Vráblík, Ondřej Kaše, Jakub Stehlík, Lukáš Květoň, HC Stadion Litoměřice, LHK Jestřábi Prostějov