Motor dvakrát vedl, Benátky ale zápas otočily

Ani na třetí pokus nedokázali budějčtí hokejisté porazit svého soka z Benátek nad Jizerou. Přestože Jihočeši měli našlápnuto na bodový zisk, dvě slepené branky domácího celku ve druhé třetině odsoudily Motor, krčící se stále u dna prvoligové tabulky, k již jednadvacáté prohře v sezoně.

Svěřence trenéra Petra Rosola trápí produktivita a příliš se jim nedaří ani v přesilových hrách. Tuto skutečnost ale popřel už ve 3. minutě zkušený útočník Václav Skuhravý, když využil první početní výhodu zápasu přesnou střelou k tyči.

Benátky se dokázaly z inkasované branky rychle otřepat, Daniel Špaček využil Kůdelova zakrytého výhledu a budějckého brankáře od modré prostřelil - 1:1. Zanedlouho však svým prvním gólem v dresu Motoru poslal Jihočechy do vedení obránce Jaroslav Kasík.

O nadějně rozehraný zápas České Budějovice přišly během minuty a půl v průběhu druhé třetiny utkání 34. kola. Nejprve Jan Plodek s pomocí tyčky hostující svatyně vyrovnal a obrat dokonal po perfektní souhře čtvrté benátské formace Matěj Psota.

Pouhé dvě stovky diváků viděly v závěrečné části hry i trestné střílené, které bylo proti Motoru nařízeno za faul Kotašky na Plodka. Autor druhé přesné trefy Benátek ale při samostatném nájezdu selhal a skóre nezměnil. To se nepovedlo ani jihočeským hráčům při power play, a tak hokejisté zpod Černé věže utrpěli další porážku. Tentokrát padli 3:2.

Poslední domácí utkání v tomto roce sehrají Budějce už tuto sobotu od 17 hodin proti beznadějně poslednímu Mostu. Bude to předvánoční duel doslova o šest bodů, protože Motoru stále patří až dvanáctá příčka tabulky.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor Č. Budějovice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Špaček (Vitásek), 32. Plodek (Kica), 34. Psota (Mikyska) - 3. Skuhravý, 12. Kasík (Kotalík). Rozhodčí: Vampola - Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:8, navíc Kasík (CEB) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 204.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Stejskal) - Ulrych, Říha, Šimek, Vitásek, Pabiška, Kajínek, Jandejsek - Skalický, Plodek, Kica - M. Bárta, Skořepa, Klimt - Krejčík, Dušek, Špaček - Psota, Mikyska, Dlouhý - Jonák. Trenér Filip Pešán.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) - Kasík, Prokop, Chmelíř, Bohunický, Moravec, Pavlíček, Vráblík, Kotaška - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Ondřej, Šachl, Kuchejda - J. Bárta, Skuhravý, Eberle - Vaniš, Rob, Kňazev. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 34. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Litoměřice, 6. Třebíč, 7. Havířov, 8. Benátky nad Jizerou, 9. Šumperk, 10. Ústí nad Labem, 11. Beroun, 12. ČEZ MOTOR, 13. Kadaň, 14. Most.

Štítky hokej, HC Benátky nad Jizerou, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 34. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Benátky, Jaroslav Kasík, Václav Skuhravý, Jan Plodek, Matěj Psota, Petr Rosol, Daniel Špaček, ČEZ