Mountfield po třech porážkách zabral proti Vítkovicím

Po třízápasové sérii bez vítězství chtěli hokejisté českobudějovického Mountfieldu opět bodovat před vlastními fanoušky v duelu devátého kola Tipsport extraligy s Vítkovicemi. V dresu Českých Budějovic se na ledě objevila i staronová tvář, s cifrou dvanáct na zádech, Aleš Kotalík.

Jihočeši nakonec utkání zvládli, radovali se z vítězství 4:2 a hokejisté Vítkovic vůbec poprvé v letošním ročníku neuzmuli ani bod.

Aleš Kotalík nasměroval svůj tým k důležitému vítězství již ve 4. minutě, kdy mu Pavel Kašpařík předložil puk před prázdnou klec a navrátilec do českobudějovického dresu otevřel skóre. Herně vyrovnaná první třetina skončila nerozhodně i výsledkově. V 18. minutě nebezpečně pálil vítkovický útočník Szturc, Kovář nepříjemnou ránu vyrazil pouze před sebe a dorážející bek Ctirad Ovčačík srovnal.

I úvod druhé části patřil Mountfieldu a byla z toho podruhé v zápase vedoucí branka. Ve 22. minutě se za vítkovickou brankou zmocnil puku Rudolf Červený, vybruslil s ním až k modré čáře a jeho nahození z otočky propadlo Málkovi mezi betony. Po sedmadvaceti odehraných minutách vedl domácí celek o dvě branky. David Květoň převzal puk v rohu kluziště, nebojácně obkroužil vítkovickou klec a výstavní trefou pod víko zavěsil. Ve 36. minutě hostující celek snížil. Viktor Ujčík vzal přečíslení dva na jednoho na sebe, naznačil přihrávku a elegantní kličkou na střed hřiště se zbavil českobudějovického obránce Kranjce. Následný Ujčíkův pokus ještě zastavila tyč, na dorážku Jana Káni byl ale Jakub Kovář krátký.

Třetí třetinu se mužstvo Davida Výborného soustředilo především na precizní defenzívu. Vítkovice svého soka sice přestřílely 17:9, ovšem všechny pokusy byly ze vzdálenosti, která spolehlivému Jakubu Kovářovi nemohla činit problémy. V 57. minutě navíc přidal gólovou pojistku Milan Gulaš, který parádním blafákem nedal Málkovi šanci.

Více si o zápase 9. extraligového kola mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi přečtete nejbližších dnech.smiley

HC Mountfield – HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a asistence: 4. Kotalík (Kašpařík), 22. Červený (Gulaš), 27. Květoň (Vydarený), 57. Gulaš (Šimánek, Kašpařík) - 18. Ovčačík (Szturc), 36. Káňa (Ujčík).  Vyloučení:  3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:36. Rozhodčí: Pešina, Šindler – Pouzar, Dřínovský. Diváci: 3805.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Vráblík - Šimánek, Kašpařík, Kotalík - Gulaš, Langhammer, Podlešák – Marek (41. Mertl), Červený, Květoň. Trenér František Výborný.

HC Vítkovice Steel: Málek – Malík, Trnka, Ovčačík, Kudělka, Sloboda, Punčochář, Rehák, Voráček – Burger, Ujčík, Strapáč – Pohl, Sýkora, Štefanka – Káňa T., Šedivký, Húževka – Káňa J., Svačina, Szturc. Trenér Mojmír Trličík.

Autor: Martin Špát, externí Drbňák Budějcký Drbny

Štítky HC Vítkovice Ridera, Mountfield Hradec Králové, Aleš Kotalík, Madeta Motor České Budějovice, Extraliga ledního hokeje, Pavel Kašpařík, Jakub Kovář, Milan Gulaš, Jan Káňa, Ctirad Ovčačík