čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

„O puk musíme důrazně bojovat!“ vzkazuje Jakub Langhammer

Hokejový Mountfield sliboval svým věrným fanouškům pořádné maso. Místo toho byl při pondělním čtvrtfinále mezi Českými Budějovicemi a Libercem k vidění jediný gól a několik strkanic. Průběh třetího vzájemného duelu tedy jistě nesplnil očekávání jak diváků, tak ani samotných hráčů.

Fotbalový výsledek stačil Liberci ke druhému triumfu

„Zápas rozhodla jedna chyba. Když nedáte gól, je těžké vyhrát,“ bědoval těsně po utkání útočník Mountfieldu Jakub Langhammer, který mohl svůj tým poslat ve 27. minutě do vedení. Nastřelil však jen břevno. „Byl jsem v pádu, tak jsem do vrtícího se puku jenom bouchnul a padlo to na tyčku. Chybělo trochu štěstíčka. Škoda.“

Robustní forvard se zároveň snažil vysvětlit i příčinu porážky. „Liberec dobře bránil. My jsme nehráli puky do třetiny a pak je snadno ztráceli. Proto jsme se tam nedokázali udržet. Musíme jít dopředu s větším důrazem, nastřelit si to tam a o kotouč bojovat,“ nabídl recept na dnešní úspěch Langhammer.

„Myslím, že jsme se po třech vyloučeních v první třetině a několika sporných nepotrestaných zákrocích na naše hráče semkli. Pak už jsme udrželi nulu a vyhráli,“ řekl novinářům liberecký zadák Marek Trončinský a dodal: „Musíme se i nadále soustředit na hru dozadu a odklízet dorážky. Pincák většinu střel napoprvé chytí, tak snad to bude i v úterý dobré,“ pochválil gólmana Tygrů Marek Pince.

O jediný přesný zásah čtvrtfinálového střetnutí se postaral Lukáš Vantuch, který rozvlnil síťku za Kovářem také při minulém zápase v Budvar aréně. „Dan Špaček mi před buly řekl, že bychom mohli vyzkoušet sehrát signál. Ani jsem nevěřil, že by se to povedlo. Dostal jsem přihrávku přímo na hokejku a puk se šťastně odrazil od tyčky do brány,“ řekl vysoký hráč Liberce. „Mám radost, že jsme pomohli Pincákovi udržet nulu,“ dodal Vantuch.

„Před zápasem jsem si říkal, že bych chtěl dostat čtyři tyčky, stejně jako Tvrka (brankář Komety Jiří Trvaj – pozn. redakce) při včerejším zápase Sparty s Brnem. No a dostal jsem dvě. Aspoň něco, asi to budu muset říkat častěji,“ smál se po prvním utkání v Budějcích strážce liberecké svatyně Marek Pinc. „Určitě mi nula pomůže k většímu sebevědomí, ale je úplně jedno, jestli vyhrajeme 1:0 nebo 7:6. Počítá se vítězství a my teď vedeme 2:1 na zápasy. Podle mého názoru to ještě bude dlouhá série,“ předpověděl brankář Bílých Tygrů Pinc.

Hodnocení trenérů

Trenér Českých Budějovic František Výborný: „Bylo to úporné utkání. Čekali jsme, že se Liberec bude snažit uhrát na našem ledě minimálně jedno vítězství, a to se mu podařilo hned v tom prvním. Od druhé třetiny jsme neměli takový důraz, jako v Liberci. Nebyli jsme tak živí a hostům to usnadnili. Hráčům toho ale nelze moc vytknout, snažili se bojovat a puk dotlačit až do brány. Když ale nedáte gól, nemůžete čekat nějaký úspěch. Je třeba se zamyslet, jak něco změnit, aby to zítra bylo lepší.“

Asistent trenéra Liberce Filip Pešán: „Viděli jsme utkání typické pro play off, když se bojovalo o každý centimetr ledu. Zápas byl plný osobních soubojů. Podařilo se nám eliminovat českobudějovický tlak před naší brankou, který nám v minulém zápase dělal problémy. Jsem rád, že jeden vstřelený gól stačil k vítězství.“

Čtvrtý duel mezi HC Mountfield a Bílými Tygry Liberec začíná v Budvar aréně dnes od 17.30 hodin.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.