Počasí dnes5 °C, zítra7 °C

Šťastnějším Litoměřicím stačila k vítězství minuta

Třízápasová vítězná série hokejistů Motoru je u konce. Průběžně sedmému celku prvoligové tabulky z Litoměřic úvodní sekundy středečního duelu na českobudějovickém ledě vyšly, hosté nasázeli za Halmošiho záda dvě branky a vedení udrželi až do úplného konce.

Ledovou sprchu dostal Motor hned v úvodních sekundách zápasu. Chybnou rozehrávku domácích potrestal už po devatenácti sekundách hry Miloslav Čermák a na 0:2 pro Litoměřice zvýšil za tři čtvrtě minuty Zdeněk Bahenský.

Zaskočení Jihočeši sice měli v dalším průběhu první třetiny několik možností snížit, bohužel jim chyběl klid na hokejkách a přesnost v zakončení. Před pauzou navíc museli čelit litoměřické přesilovce pět na tři a obejít se i bez Václava Skuhravého, jenž dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.

Ve druhé třetině bylo na hřišti prakticky jenom jedno mužstvo. Motor se začínal roztáčet na plné obrátky a jeho tlak s přibývajícími minutami sílil. Umocnilo to i několik přesilových her, téměř půlminutu hráli Budějčáci pouze proti třem hostům.

Litoměřice však měly na ledě Budvar Arény obrovské štěstí. Přestože gólman Lukáš s největší pravděpodobností spoustu střel přes skrumáž clonících těl vůbec neviděl, všechny puky z hokejek Motoráků se odrážely od jeho výstroje zpátky do hřiště. Stále tak platilo dvoubrankové vedení Stadionu.

{{banner184}}

Závěrečná třetina se znovu odehrávala v režii domácího mužstva. Očekávané snížení přišlo v čase 44:25, když Aleš Kotalík nečekanou střelou trefil horní část Lukášovy svatyně a vykřesal Motoru jiskřičku naděje k vyrovnání - 1:2.

Koncovka ale dnes nebyla silnou stránkou domácích hokejistů. Poslední půlminutu zkusil Motor hrát bez brankáře, druhý gól vsítil Miroslav Třetina bohužel až několik desetin po zvuku závěrečné sirény. Litoměřice tak odváží z horkého budějckého ledu všechny tři body.

„První dvě střídání prakticky rozhodla celý zápas. Soupeře jsme totálně podcenili. Chyby udělali mladí i starší hráči, takže se všichni ještě mají co učit. Kdybychom nastoupili aspoň z padesáti procent tak, jak trénujeme, nemohlo to takhle dopadnout. Příště se budeme snažit takovému přístupu vyvarovat,“ komentoval utkání 5. kola první ligy Radek Bělohlav, trenér Motoru České Budějovice.

V sobotu čeká Budějčáky tvrdý oříšek. Motor zajíždí sehrát další venkovní utkání na led vedoucího Berouna.

HC Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Kotalík (Moravec, Skuhravý) - 1. Čermák (Matai), 2. Bahenský (Hašek). Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Svobodová. Vyloučení: 5:9, navíc Skuhravý (Motor) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 3934.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) - J. Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Třetina - Ferebauer, Melka, Bárta - Ondřej, Kuchejda, Mavrojanidis - Přibyl, E. Turek. Trenér Radek Bělohlav.

HC Stadion Litoměřice: Lukáš (Sedláček) - Krstev, Hrbas, Husák, Šulc, Žovinec, Smetana, Škop, Kolář - Čermák, Chabada, Matai - Bahenský, Hašek, M. Novák - Rubeš, Švagrovský, Procházka - Doležal, Chlapík, Brzobohatý. Trenér Jiří Doležal.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 5. kole: 1. Beroun, 2. Mladá Boleslav, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Litoměřice, 6. Olomouc, 7. MOTOR, 8. Třebíč, 9. Ústí nad Labem, 10. Havířov, 11. Benátky nad Jizerou, 12. Kadaň, 13. Most, 14. Šumperk.

Štítky hokej, HC Motor České Budějovice, HC Stadion Litoměřice, 1. liga ČR, Madeta Motor České Budějovice, Václav Skuhravý, Zdeněk Bahenský, Miloslav Čermák, Aleš Kotalík, HC Berounští Medvědi, Jiří Doležal, Radek Bělohlav, Miroslav Třetina