Počasí dnes26 °C, zítra21 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Třebíči stačily k výhře dvě branky, Motor znovu nemá nic

Motoru to opět nevyšlo. Hokejisté z jihočeské metropole se vrací z Vysočiny s prázdnou. Dvougólové manko proti třebíčské Horácké Slavii sice mocně dotahovali, ale vyrovnávací trefu se jim vstřelit nepodařilo. Jihočechům nepomohla ani dvě dlouhá vyloučení zkušených Šachla a Skuhravého.

O zisku třech bodů rozhodl závěr úvodní dvacetiminutovky. Do vedení poslal Třebíč přesnou dorážkou Tomáš Vondráček a druhou branku do šatny dal třináct sekundy před sirénou Jiří Peroutka - 2:0.

Ve druhé třetiny byly síly obou družstev vyrovnané, bohužel pro hosty ostřílený útočník Šachl bodl hokejkou Křivohlávka a oslabil svůj tým na čtyři minuty.

Budějčákům se povedlo ve 46. minutě zásluhou Zdeňka Ondřeje snížit, slibně rozjetý Motor ale přibrzdil další ze zkušených mazáků Skuhravý a za faul kolenem vyfasoval pět minut a trest do konce zápasu.

Tým Jaroslava Jágra se hnal za vyrovnáním, ani jednu ze svých mnoha příležitostí však nezužitkoval. Také po 28. kole 1. ligy ČR tak patří Českým Budějovicím předposlední třináctá příčka.

Zlomit pětizápasovou sérii porážek se Motor pokusí již ve středu od 17.30 hodin doma proti Salithu Šumperk.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Motor České Budějovice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Vondráček (Nahodil), 20. Peroutka (Vondráček) - 46. Ondřej (Kuchejda, Šachl). Rozhodčí: Vampola - Klein, Toman. Vyloučení: 1:5, navíc Šachl 10 minut a Skuhravý (oba CEB) 5 + OK. Diváci: 1270.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Zelenka) - Bilčík, Dietz, Dlapa, Peroutka, M. Přibyl, Čejka - Vondráček, Nahodil, Laš - Čuřík, Holec, Mikeska - Paták, Kaut, Křivohlávek - Horký, Kadela, Čech. Trenér Kamil Pokorný.

HC Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) - Kříž, Kasík, Pavlíček, Chmelíř, Moravec, Prokop, Kotaška - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Skuhravý, Bárta, Eberle - Rob, Ferebauer, Kňazev - Šperger, Vaniš, Kotalík - A. Přibyl. Trenér Jaroslav Jágr.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 28. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Jihlava, 3. Olomouc, 4. Havlíčkův Brod, 5. Litoměřice, 6. Třebíč, 7. Havířov, 8. Šumperk, 9. Beroun, 10. Kadaň, 11. Benátky nad Jizerou, 12. Ústí nad Labem, 13. MOTOR, 14. Most.

Štítky hokej, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Motor České Budějovice, 1. liga, 28. kolo, Madeta Motor České Budějovice, HC Slavia Praha, Tomáš Vondráček, Kraj Vysočina, Jiří Peroutka, Zdeněk Ondřej, Jaroslav Jágr, Salith Šumperk, Česko