Vítěze určily nájezdy, Motor veze z Ústí pouhý bod

První utkání Motoru v roce 2014 na ledě průběžně desátého týmu tabulky z Ústí nad Labem bylo vyrovnané. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích hokejistů, kteří o zisku většiny bodů rozhodli až při samostatných nájezdech. Budějčáci přitom až do 54. minuty vedli.

Přestože skóre se do té doby mohlo změnit několikrát, na úvodní branku se čekalo až do 38. minuty, kdy se přesilovkovou střelou z mezikruží trefil budějcký útočník Zdeněk Ondřej a Motor vedl na severu Čech 0:1.

Těsné vedení však Jihočechům k zisku všech bodů opět nestačilo a domácí zásluhou přesně mířené dělovky Marka Loskota ve dvojnásobné početní výhodě necelých sedm minut před koncem třetí třetiny vyrovnali.

Po bezbrankovém prodloužení o vítězi zápasu 36. kola musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty nakonec dospěly až do sedmé série, kdy na úspěšný pokus Martina Hanzla hostující Luboš Rob mladší odpovědět nedokázal a Ústí si připsalo bonusový bod za výhru 2:1.

HC Slovan Ústečtí Lvi - ČEZ Motor Č. Budějovice 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Loskot (Vobořil), rozhodující nájezd Hanzl - 38. Ondřej (Rob, Kotalík). Rozhodčí: Souček, Schmejkal - Svobodová, Jílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 1345.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) - Grin, Sklenička, Černý, Vobořil, Brož, Smetana, Vaněk - Přeučil, Alinč, Roubík - Loskot, Rod, Tůma - Baránek, Hanzl, Vávra - Dostálek, Videlka, Pořický. Trenér Milan Skrbek.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - Kasík, Vráblík, Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kotaška - Kuchejda, Šperger, Ferebauer - Kotalík, Šachl, Ondřej - Bárta, Skuhravý, Melka - Kňazev, Rob, Vaniš - Přibyl. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 36. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Litoměřice, 6. Třebíč, 7. Havířov, 8. Šumperk, 9. Benátky nad Jizerou, 10. Ústí nad Labem, 11. Beroun, 12. ČEZ MOTOR, 13. Kadaň, 14. Most.

Štítky hokej, HC Slovan Ústečtí Lvi, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 36. kolo, Madeta Motor České Budějovice, HC Slovan Ústí nad Labem, Zdeněk Ondřej, Marek Loskot, Luboš Rob, Česko, ČEZ, HC Olomouc, HC Dukla Jihlava, BK Mladá Boleslav