Počasí dnes8 °C, zítra6 °C

Vítězství zůstalo na jihu, ale dalo pořádně zabrat

Velké úsilí museli vynaložit hokejisté českobudějovického Mountfieldu na páteční porážku posledního týmu extraligové tabulky z Karlových Varů. Maximální počet třech bodů přesto nezískali, jelikož o vítězi duelu mezi Motorem a Energií se rozhodovalo až při samostatných nájezdech.

Pro diváka byla nejatraktivnější první třetina, ve které padla většina branek. Do vedení poslal domácí tým ve 4. minutě Lukáš Květoň, který se trefil do horního růžku Závorkovy svatyně. Za necelých šest minut však bylo vyrovnáno díky důrazu agilního útočníka Lukáše Pecha. Druhý gól Mountfieldu přidal v čase 12:42 mladíček Rudolf Červený, energetici z Karlových Varů však stihli zanedlouho zareagovat opětovným vyrovnáním - ležícího Kováře překonal Rastislav Dej.

Po bezbrankové druhé části hry, ve které domácí zahodili několik stoprocentních šancí, se mohlo o vítězi rozhodnout v závěrečné třetině. Poprvé v zápase měl navrch, co se týká skóre, hostující mančaft. Rastislav Dej se ve 43. minutě uvolnil na pravém křídle a nepříjemnou střelou přes obránce podruhé překonal Kováře. Už se zdálo, že Karlovarští vedení udrží, ale necelých pět minut před závěrečnou sirénou se trefil nejlepší domácí hráč zápasu Lukáš Květoň – 3:3.

Jelikož v nastaveném čase domácí nevyužili nabídnutou přesilovku, majitele bonusového bodu musely určit až samostatné nájezdy. Jelikož Milan Gulaš i Aleš Kotalík svá sóla, na rozdíl od Klímy a Pecha, proměnili, ruce mohli před více než čtyřtisícovou diváckou návštěvou zvedat hráči Motoru.

Podrobněji se budeme zápasu 10. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Mountfieldem a Karlovými Vary věnovat později.

HC Mountfield – HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a asistence: 4. Květoň (Mikuš), 13. Červený (Martynek), 56. Květoň (Mikuš) – 10. Pech (Nosek), 16. Dej (Melenovský, Mocek), 43. Dej (Melenovský). Rozhodující nájezd vsítil Gulaš.Vyloučení:  5:8. Využití: 0:1. Rozhodčí: Homola, Trombík - Čech, Jindra. Diváci: 4235.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík, Gulaš, Langhammer, Martynek, Kuchejda, Mertl, Pšurný, Marek, Červený, Květoň - Sailer. Trenér František Výborný.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Gulaši, Nosek, Schusser, Bombic, Rohan, Mocek, Gründling, Parýzek - Košťál, Pech, Kumstát, Skladaný, Melenovský, Dej, Zaťovič, Skuhravý, Zucker, Kuběna, Kupec, Klíma. Trenér Václav Baďouček.

Štítky HC Energie Karlovy Vary, Mountfield Hradec Králové, Madeta Motor České Budějovice, Lukáš Květoň, Rastislav Dej, Lukáš Pech, Rudolf Červený, Milan Gulaš, Aleš Kotalík, Extraliga ledního hokeje