Počasí dnes5 °C, zítra7 °C

Zápasová premiéra Motoru skončila výhrou nad Plzní

Konečně zápas! Po dlouhé letní přípravě sehráli hokejisté týmu ČEZ Motor České Budějovice premiérové přípravné utkání před začátkem nové prvoligové sezony 2014/2015. A počáteční laťku nasadili vysoko! Během čtvrtečního večera se jim podařilo udolat extraligovou Plzeň.

Do vedení šli v 19. minutě vyrovnaného duelu Budějčáci díky trefě Roka Pajiče, po návratu z kabin se ale trefil plzeňský Daniel Pejchar a ve 37. minutě otočil stav na 2:1 Tomáš Sýkora. V závěru druhé třetiny se motorákům znovu zadařilo, když se z přesilovky prosadil nováček Martin Parýzek.

Rozhodnuto nebylo ani po gólu domácího forvarda Jána Sýkory ve 48. minutě. České Budějovice totiž šest minut před vypršením základní hrací doby zásluhou řízného beka Dana Růžičky, jenž v Motoru hostuje právě z Plzně, srovnali na 3:3.

Místo prodloužení se oba soupeři dohodli na samostatných nájezdech. Zatímco z indiánů uspěl pouze Ján Sýkora, Motor skóroval Josefem Strakou a Emilem Švecem. Zápasový debut obou mužstev tak lépe vyšel tomu hostujícímu, který na západ Čech přijela podpořit početná skupina fanoušků.

Za dalším přátelákem vyráží Motor příští týden v úterý k nováčkovi 1. ligy z Kladna. Rytíři kvůli rekonstrukci ČEZ stadionu přivítají Budějčáky na druhé ledové ploše s kapacitou pouhých 200 diváků.

HC Škoda Plzeň - ČEZ Motor České Budějovice 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Pejchar (T. Sýkora), 37. T. Sýkora (J. Sýkora, Pejchar), 48. J. Sýkora - 19. Pajič (Březina, Boháč), 38. Parýzek (Přibyl), 55. Růžička (Straka), rozhodující nájezd Švec. Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1.

HC Škoda Plzeň: Polívka (Machovský) - Sklenička, Grin, Pavlíček, Ferenc, Prokop, Marcel - Pletka, Kašpařík, Balej - J. Sýkora, T. Sýkora, Pejchar - Schleiss, Tulačka, Beran - Vlach, Kristl, Kepka. Trenér Milan Razým.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (32. Bláha) - Růžička, Chmelíř, Žovinec, Parýzek, Mucha, Vráblík, Punčochář, Semrád - Švec, Straka, Ferebauer, Nouza, Přibyl, Heřman, Vaniš, Bárta, Švihálek, Březina, Pajič, Boháč. Trenér Petr Rosol.

Štítky hokej, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, přípravné utkání, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Sýkora, Ján Sýkora, Rok Pajič, Martin Parýzek, Dan Růžička, Josef Straka, Emil Švec, Rytíři Kladno