Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Zisk třech bodů okořenil Motor půltuctem gólů

Předáním pamětního dresu a gratulacemi k padesátým narozeninám bývalé opoře zadních řad budějckého Motoru a v současnosti trenérovi Kadaně Karlu Soudkovi začalo utkání 17. kola hokejové první ligy. Hráči domácího celku do sítě jeho svěřenců přidali ještě dalších šest dárečků.

Motor se v první třetině prezentoval aktivním hokejem, za který byl odměněn dvěma trefami do černého. O svém vedení rozhodl v průběhu 15. minuty, kdy se v rozmezí třiatřiceti sekund trefili Jiří Ferebauer a Antonín Melka. Obě střely z holí budějckých útočníků propadly kadaňskému gólmanovi Strmeňovi pod vyrážečkou.

Přestávkový program patřil předání osmi nových bubnů členům motoráckého fanklubu, které jim věnoval Budějovický Budvar v čele s generálním ředitelem pivovaru Jiřím Bočkem.

Obraz druhé periody se změnil. Domácí sice měli zpočátku převahu, postupně se ale začala hlásit o slovo hostující Kadaň. Vyloučení Ondřeje potrestal v čase 30:10 Nikola Gajovský, k němuž se dostal tečovaný puk těsně před brankovištěm - 2:1. Domácí nepředváděli ideální výkon a mohli být rádi, že ve zbytku třetiny neinkasovali podruhé.

Deka ležela na hráčích budějckého celku i na začátku poslední třetiny. Dvouminutovou přesilovku pět na tři rozhodně nezvládli podle svých představ, naopak na druhé straně Ondřej Kaše vyrovnal na 2:2 a výsledek byl v tu chvíli otevřený.

Jenže takřka vzápětí jakoby Motor natankoval vysokooktanový benzin a začaly padat góly. Třetí branku vsítil ve 49. minutě po nahození Roba Lukáš Kříž, na 4:2 zvýšil za čtyřicet šest sekund nekrytý Jiří Ferebauer, jenž si připsal druhou přesnou trefu v utkání.

Pátá odbila za další dvě minuty - obránce Tomáš Prokop vypálil od mantinelu a Motor vedl už 5:2. Zatímco Kadaňští průběh utkání nezvládali psychicky, když protestující Chlouba srazil rozhodčího a Mazanec nakonec vyfasoval šest menších trestů, skóre utkání uzavřel pět minut před koncem Marek Vaniš.

„Podle představ se nám povedla jenom úvodní třetina. Pak přišel náš tradiční problém, soupeř začal bruslit a hrál dobře. Naštěstí z toho padla jenom jedna branka. První polovina třetí třetiny byla z naší strany hodně ustrašená. O výsledku rozhodly přesilovky. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, aby nás jeden gól nevykolejil,“ měl po zápase jasno trenér Českých Budějovic Radek Bělohlav.

Již tuto sobotu čeká hokejisty Motoru mač na ledě Litoměřic, Budvar Aréna ožije prvoligovým duelem zase za týden. Ve středu od 17.30 hodin nastoupí Budějčáci doma proti silnému Berounu.

HC Motor České Budějovice - SK Kadaň 6:2 (2:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 15. Ferebauer, 15. Melka (Bárta), 49. Kříž (Rob, Skuhravý), 50. Ferebauer (Vaniš, Melka), 52. Prokop (Ferebauer), 56. Vaniš (Prokeš, Rob) - 31. Gajovský (Chlouba), 46. Kaše (Kampf). Rozhodčí: Jílek - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:9, navíc Chmelíř (CEB) 5 minut + OK, Chlouba (KAD) 5 minut + TH a Stehlík (KAD) 5 minut + OK. Využití: 2:1. Diváci: 3692.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - J. Novák, Kříž, Posmyk, Chmelíř, Semrád, Prokop, Pavlíček - Kotalík, Rob, Kuchejda - Ondřej, Šachl, Skuhravý - Ferebauer, Prokeš, Vaniš - Třetina, Melka, Bárta - Přibyl. Trenér Radek Bělohlav.

SK Kadaň: Strmeň (Řehoř) - Bartejs, Trefný, Dobrovolný, Szakal, Havel, Rutta, Stehlík, Mazanec - Hromas, Charousek, Kůs - Gajovský, Chlouba, Jíra - K. Ton, Kampf, Kaše - Hlava, Lehnert, Hammerbauer. Trenér Karel Soudek.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 17. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Beroun, 6. Třebíč, 7. Kadaň, 8. MOTOR, 9. Ústí nad Labem, 10. Havířov, 11. Litoměřice, 12. Šumperk, 13. Most, 14. Benátky nad Jizerou.

Štítky hokej, HC Motor České Budějovice, SK Kadaň, 1. liga ČR, 17. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Sportovní klub Kadaň, Jiří Ferebauer, Ondřej Kaše, Antonín Melka, Nikola Gajovský, Tomáš Prokop, HC Berounští Medvědi, Radek Bělohlav, Budějovický Budvar