Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Jihostroj ukončil základní část vítězstvím 3:2 nad Karlovarskem

Poslední dvaadvacáté kolo základní části volejbalové extraligy zvládli hráči hostujícího Jihostroje na jedničku. Rozhodovalo se o dvojicích pro play-off, ale na svého soupeře si budějčtí počkají až dohraje předkolo.

Karlovarsko zpočátku lépe nasadilo, ale budějčtí se nenechali zviklat. Oba týmy sehrály vyrovnaný zápas a tahaly se bod po bodu a volejbalisté Jihostroje ale nakonec zakončili výhrou 3:2.

V koncovce první sady se blýskl esem zkušený Filip Rejlek a stav 24:18 už nedával Jihočechům moc velkou naději. První set zakončil nepovedeným podáním Marek Šotola do stavu 25:18.  Druhý měl vyrovnaný závěr 26:26, dramatická koncovka se protáhla až do stavu 31:33. Celý třetí zvládli hosté vítězstvím 25:18. Čtvrtý set byl opět vyrovnanou partií (29:27), rozhodovala tedy až pátá sada, kterou vyhrál Jihostroj (15:11).

VK České Budějovice - VK Karlovarsko 3:2 (25:18, 31:33, 18:25, 29:27, 15:11)

Nejvíce bodující hráči: Šotola 24, Fila 22 - Zmrhal 24, Rejlek 20, Rozhodčí: Hudík, Dmejchal, Smeče65 :73, Podání: 5:9, Čas utkání: 132 minut

České Budějovice: Šotola, Polák, Palgut, Michálek, Fila, Mach, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Kupilík, Křesťan

Karlovarsko: Hudeček, Treial, Ropret, Rejlek, Zmrhal, Prešinský, libero Pfeffer. Střídali: Široký, Hukel, Kriško

Autoři | Foto Dan Kubát | Zdroj volejbalcb.cz

Štítky VK České Budějovice, vítězství, Karlovarsko, boj, drama, koncovka, Karlovarský kraj, VK Jihostroj České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, Filip Rejlek, Marek Šotola