pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Jihostroj nedal Dukle šanci. K titulu Jihočechům chybí poslední výhra

Neuvěřitelné tři tisíce fanoušků dneska sledovaly třetí finálový zápas mezi Jihostrojem a Duklou. Na domácí půdě byl jasný úkol zvítězit, a změnit tak vyrovnané skore ve prospěch Jihočechů. Přesně to se také povedlo a Jihostroj tak od desátého titulu dělí poslední výhra.

Start do utkání měl tradičně lepší Jihostroj. De Amo nahrávkami vyhledával všechny útočníky a Jihočeši vedli už 10:6. Dukla se postupně rozehrála, zlepšila hlavně obranu na síti a snížila na 9:10, to střídáním „odnesl“ domácí univerzál Filip Křesťan. České Budějovice se znovu nadechly k náporu, zablokovaly liberecké smečaře a perfektně ze všech pozic bodovali Staples s Michálkem. Body přibývaly více na straně domácích, to znamenalo vítězství Jihostroje v prvním setu.

Jihočeská mašina jela i ve druhém setu na plné obrátky. Svůj talent dokazoval nad sítí Šotola, který sázel do pole soupeře z ohromné výšky jeden útok za druhým. Liberecký trenér Nekola vystřídal polského nahrávače Biernata za mladého Srba, ale ani tato změna k zisku setu nestačila.

Bitva jihu proti severu pokračovala i v setu třetím, Liberec se stále nevzdával a rval se o každý balon. Při Štokrově podání vedl už 9:6. Domácí znovu napnuli síly, srovnali stav na ukazateli, šoumen Todua zastavil blokem Pietruczuka a Budějovice šly do koncovky s tříbodovým náskokem. Mach k výbornému výkonu přidal eso a mečbol proměnil Staples. Jihostroj zvítězil doma 3:0 a je jediný krok od zisku mistrovského titulu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu získal Marek Šotola.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:0 (17, 18, 20) stav série 2:1

Rozhodčí: Hudík M., Kovář V., Počet diváků: 3120

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Šotola,

Hosté: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Srb, Holubec, Indra, Správka

Ohlasy po zápase:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „My jsme dneska předvedli koncertovaný výkon. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. V Liberci bychom to samozřejmě chtěli vyhrát, tak uvidíme, snad se nám to podaří. A chtěl bych strašně moc pochválit naše diváky. Takovou kulisu jsem tu strašně dlouho nezažil a ta husí kůže, která z toho jde, je určitě náš sedmej, osmej nebo devátej hráč.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Velká spokojenost, je to krásný výsledek. Po velmi dobrém koncentrovaném výkonu. Obrana byla výborná a Liberec asi s námi prohrál na útoku.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Budějovice dneska hrály výborně. Nás může mrzet první set za stavu 16:16, kde se podle mě celý zápas zlomil. Oni se dostali do hry a my se pak trápili celý zápas. Zasloužené vítězství pro domácí.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Budějovice byly agresivnější. Nemyslím si, že bylo klíčovým okamžikem střídání Šotoly za Křesťana, i když musím uznat, že mladý budějovický univerzál má obrovský potenciál a je velkou nadějí pro český volejbal."

Autoři | Foto VK Jihostroj

Štítky volejbal, finále, Dukla, Jihostroj, Liberec, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.