Jihostroj si v repríze finále Českého poháru poradil s Kladnem

Týden po odehrání Final Four Českého poháru se znovu potkaly týmy, které proti sobě nastoupily ve finále. Jihočeši si trochu stěžovali na únavu po oslavách, v dresu Kladna znovu naskočil do hry po zranění Vladimír Sobotka.

Ve vzájemném utkání mezi domácím Kladno volejbal cz a Českými Budějovicemi se více prosazoval tým hostů svou přesnou hrou. Ještě v prvním setu se dařilo Kladnu udržet si náskok, ke kterému jim pomohl nepřesný příjem českobudějovickému týmu a časté chyby na servise. V koncovce však hosté dokázali svou hru zpřesnit a vyrovnat stav zápasu (20:20), Kladnu se nepodařilo získat zpět své vedení a set prohrálo 23:25.

Na začátku druhého setu si hosté díky kvalitnímu servisu zajistili pětibodový náskok. Kladno dokázalo snížit stav na jednobodový náskok, ale časté chyby na servisu a příjmu opět posunuly hosty do pětibodového vedení. Kladno se po zbytek setu nedokázalo přizpůsobit rychlé hře hostů. Set získaly České Budějovice 18:25.

I začátek třetího setu byl úspěšnější pro hosty. Domácí museli hru dotahovat, Kladnu pomohl až servis univerzála Stefana Okošanoviče, který dokázal srovnat na 12:12. Domácí ale dlouho neudrželi krok s hosty, zkaženým servisem pomohli stabilně útočícím Českým Budějovicím vybudovat si několikabodový náskok a zápas prohráli 0:3.

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)

Počet diváků: 527

Kladno: Sobotka, van Haarlem, Staples, Zajíček, Okošanić, Hýský, libero Moník. Střídali: Fortuník, Kuboš, Vemič

Jihostroj: De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Fila, Todua, Křesťan

Ohlasy

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz)„My jsme v utkání hráli bez emocí, a protože soupeř má kvalitní tým, tak to nemůže stačit… Budějovice hrály po celou dobu to, co bylo potřeba, dostihovou terminologií zvítězili lehce zadrženě.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice)„Vypadalo to ze začátku, že se nám úplně vstup do zápasu nepovedl. Bylo to pro nás dost takové unavené po minulém víkendu. Ale jsem strašně rád, že jsme se dali dohromady a vyhráli jsme.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice)„Bylo to snazší, než jsem čekal, čekal jsem velký boj. Kladno v domácím prostředí dokáže tlačit servisem a měl jsem obavy, že s tím budeme mít problémy. Samozřejmě jsem taky nevěděl, co s hráči udělal minulý pohárový víkend a oslavy. Myslím si, že v prvním setu jsme to zlomili, tam se rozhodovalo o vývoji utkání. V dalších setech jsme vždy na začátku o pár bodů odskočili. Myslím, že jsme dnes dobře útočili, ale hlavně jsme velmi dobře bránili.“

Autoři | Foto

Štítky volejbal, Jihostroj, Kladno, výhra, VK Jihostroj České Budějovice, Vladimír Sobotka, České Budějovice, finále, Český pohár, Radek Mach, Volleyball.cz Kladno