středa 30. září 2020 Jeroným

Ženský basket v Budějcích povýší. Vysokoškolačky Black Cats chtějí hrát druhou ligu

Po prvním roce existence míří ženský basketbalový tým Black Cats z VŠTE do druhé ligy. Tedy o soutěž výše než v premiérovém ročníku, ve kterém hrál v neregionální soutěži. Přihlášku do druhé ligy už klub podal. 

„Klíčová je podpora vedení školy v čele s panem rektorem. Bez ní bychom tak vysoko nemohli pomýšlet,“ říká Yelyzaveta Apanovych, bývalá ukrajinská juniorská reprezentantka, která na VŠTE studuje a tým trénuje i za něj hraje.

Podle rektora Marka Vochozky premiérový rok ukázal, jak tým v pravidelné soutěži vést a zajistit organizaci tréninků i zápasů. „To jsou cenné zkušenosti. Nyní chceme jít dál. Tedy se ve druhé lize nejen udržet, ale pohybovat se v horní polovině tabulky a tedy i oživit dění ve městě. Univerzitní sport do něho jednoznačně patří,“ říká rektor VŠTE. Jeho školní hokejové mužstvo Black Dogs bylo překvapením celostátní Univerzitní hokejové ligy, v níž skončilo senzačně třetí. Na play off už ale nedošlo. Boj o Palachův pohár zastavila koronavirová pandemiie.

Celek Black Cats, tedy Černých koček, své řady posiluje nejen o aktivní hráčky, ale i ty, co už basket hrály a rády by se k němu vrátily. „Ať už to jsou studentky, děvčata, ženy. Potřebujeme prostě náš kádr rozšířit a také zvýšit počet tréninkových hodin,“ říká Yelyzaveta Apanovych, která si během studia ještě rozšiřuje trenérské vzdělání. Věří, že se přitom podaří přitáhnout zájem veřejnosti o zápasy na kanále Youtube i v hale Hosport ve Starých Hodějovicích.

„Jako nový tým máme stále stejné cíle - s každým tréninkem a zápasem se zlepšovat a budovat pevný a přátelsky laděný tým. Basketbal je velká zábava, tak si ho chceme užít a dobře reprezentovat VŠTE,“ uzavřela hrající trenérka. Ta nové adeptky o dres uvítá i přes e-mail nebo přes webové stránky školy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky basketbal, sport, VŠTE, soutěž, Black Cats

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.