čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Kouč Dvořák po přípravném utkání v Příbrami: Tento týden ještě pojímáme zápasy tréninkově

Volejbalisté Jihostroje sehráli poslední utkání 7. března, jednalo se tedy o první zápasovou praxi po pěti měsících. „Bylo tam hodně nedostatků z obou stran, které jsou po takové době bez zápasu úplně normální. Navíc zatím nemáme s balonem tolik natrénováno. Aktuálně jsme pořád v těžké přípravě na sezonu, ráno jsme měli ostrý trénink hodinu a půl, který nás taky trochu poznamenal,“ vysvětluje kouč.

Trenéři pojali první přípravné utkání tréninkově. „První dva sety šlo o modelovaný zápas – vytvořili jsme různé herní situace, které potřebujeme natrénovat,“ říká Dvořák. Hráči Jihostroje v prvním setu soupeře přejeli poměrem 30:18, aby následující tři sety těsně prohráli. V pátém setu ale svou porážku zmírnili. „Nepřikládám výsledku váhu, brali jsme to jako tréninkový zápas, takže se nedá mluvit o herním výsledku. Navíc se hrálo do třiceti,“ podotýká zkušený kouč.

Všichni hráči si zahráli rovnoměrně a trenér Jihočechů míchal sestavou a zkoušel různé herní varianty. „Jediný, kdo odehrál celý zápas, bylo naše libero Martin Kryštof. Zatím nemáme k dispozici Miguela de Ama, takže většinu zápasu nastupoval na pozici nahrávače Ondra Piskáček. Chtěl jsem, aby Piskáček hrál co nejvíce, protože s ním jako s hlavním nahrávačem absolvujeme celou přípravu. Střídal se s ním mladý Matěj Emmer, který odehrál přibližně tři čtvrtě setu,“ dovysvětlil René Dvořák.

Další zápas čeká Jihostroj už v pátek 21. srpna na palubovce Odoleny Vody. „I tento zápas bude v podobném duchu, pojmeme ho tréninkově. Ještě tento týden chceme hrát formou modelovaných zápasů. Je to vlastně trénink, jen netrénujeme proti sobě, ale proti soupeři. Je jasné, že proti soupeřům je motivace jiná než proti spoluhráčům na tréninku,“ říká trenér Českých Budějovic. Již 25. srpna se domácí fanoušci mohou těšit na první duel Jihostroje ve Sportovní hale proti Lvům Praha, který startuje v 16:30 a vstup bude zdarma.

1. přípravný zápas: VK Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (18:30, 30:28, 25:23, 30:28, 24:26)

Sestava Jihostroje: Michálek, Mach, Schouten, Zmrhal, Todua, Piskáček, libero Kryštof, Stoilovič, Ondrovič, Rejlek, Šulista, Emmer

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Dan Kubát

Štítky Jihostroj, příprava, volejbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.