Jihostroj doma porazil Karlovarsko

Zápas dvou nejlepších týmů UNIQA extraligy byl už od počátku divácky velmi atraktivní. Jihostroj ovládl první set, druhý zase Karlovarsko. Ve třetím setu vedli domácí už 8:1 a tato převaha určila ráz zbytku utkání. Jihočeši trápili hosty kvalitním plachtícím servisem a čtvrtý set už domácí vyhráli vysokým rozdílem. Jihostroj tak doma naplno bodoval ve všech deseti zápasech. Karlovarsko zůstává na prvním místě, ale České Budějovice na něj ztrácí už jen tři body, a přitom mají zápas k dobru. Kaňkou zápasu je zranění kapitána Jihostroje Radka Macha, které si bude žádat delší rekonvalescenci.

Dohrávka sedmého kola UNIQA extraligy mezi dvěma týmy ze špice tabulky nabízela hned od začátku skvělou podívanou. Domácí Jihostroj byl poháněn velkou touhou vrátit Karlovarsku nedávnou porážku a razantní nástup domácích byl skutečně znát. Tradičně velmi dobrý servis de Ama dělal Karlovarsku problémy a Jihostroj šel hned od počátku do mírného vedení. Hosté rovněž ukázali svou sílu několika tvrdými balony, které otiskli na palubovku na polovině Jihostroje. Domácí si však pohlídali koncovku a vyhráli 25:19.

Ve druhém setu se dařil servis pro změnu Karlovarsku. Domácí dělali drobné chyby, které Západočeši trestali nekompromisně. Hrál se kvalitní volejbal, který byl ve druhém setu o něco zdařilejší ze strany hostů. Velkou nepříjemností pro domácí bylo zranění kapitána Radka Macha, který se srazil se Schoutenem a ošklivě si poranil kotník. Jihostroj si bez něj ve druhém setu nepočínal úspěšně a Karlovarsko poměr setů vyrovnalo.

Třetí sada byla ve znamení obnovené formy domácího Jihostroje. Ondrovič skvělým plachtícím podáním zaskočil Pfeffera a domácí byli v neskutečném laufu, který se projevil na průběžném skóre – 8:1. Za domácí hrál opět skvěle Stoilovič a Kryštof, kteří chytali i zdánlivě nemožné balony. Prvně jmenovaný byl velmi úspěšný také na útoku a byl vůbec nejvíce bodujícím Jihočechem. Jihostroj zvládl třetí set poměrem 25:20.

Ve čtvrtém setu se očekával comeback Karlovarska, které toužilo prodloužit utkání do pátého setu. Jenže domácí byli proti. Tento set byl jasně v režii Jihostroje, který na palubovce dominoval. I bez kapitána Macha, kterého nahradil Todua, si dokázal znovu připsat na domácí palubovce tři body. Jihostroj naplno bodoval ve všech deseti domácích zápasech a stáhl náskok Karlovarska na čele tabulky.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:19, 20:25, 25:20, 25:14)

Rozhodčí: Kovář V., Grabovský Z., Počet diváků: 0

Domácí: Schouten, Stoilovič, Ondrovič, de Amo, Michálek, Mach, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Todua, Zmrhal.

Hosté: Indra, Wiese, Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Ticháček, Kočka.

Martin Kryštof (zástupce kapitána VK Jihostroj České Budějovice): „První dva sety byly velice vyrovnané. První set jsme začali klasicky dobře, ve druhém setu se nám pár maličkostí nepovedlo a soupeř je tvrdě potrestal. Od třetího setu jsme se opět vrátili k naší hře. Začali jsme skvěle servírovat, což jsme potvrdili ve čtvrtém setu. Takže naše vítězství bylo zasloužené.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zápas hodnotím kladně, protože jsme porazili Karlovarsko, které má po Novém roce super fazónu. Jsem velmi rád, že jsme je zastavili v rozletu. Mrzí mě akorát zranění Radka Macha. Je to už třetí zranění kotníku našeho hráče, což už je moc.“

Ohlasy po zápase:

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Neměli jsme to vůbec lehké, Jihostroj ve své hale výborně podával. Tlačil nás od sítě a my jsme si s tím vůbec nedokázali poradit. I na příjmu, kdy jsme hráli vysoké balony, tak jsme udělali hrozně moc chyb. Do toho jsme hodně chybovali na servisu, kterým jsme si vůbec nepomohli. Jihostroj v tu chvíli měl jednodušší útok, protože měl všechno přihrané do tří metrů, takže si mohl útočit, jak chtěl.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „V prvním setu jsme hráli dobře zhruba do poloviny, pak byli domácí lepší. Ve druhém jsme byli zase o trochu lepší my. Ve třetím setu jsme hned na začátku prohrávali 1:8 a pak už to bylo hrozně těžké. Čtvrtý set byl ještě ovlivněný začátkem třetího a my jsme v něm odešli. Věděli jsme, že domácí budou tlačit do servisu, ale že nás rozbijí plachtou do libera, to jsem nečekal. Domácí odehráli kvalitní zápas, naopak my jsme kvalitu nepředvedli. Gratuluji domácím k vítězství.“

Tisková zpráva | Foto Dan Kubát

Štítky volejbal, Jihostroj, domácí zápas, Karlovarský kraj, Radek Mach, úraz, VK Jihostroj České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, České Budějovice, ČEZ, Martin Kryštof, Lukáš Ticháček