čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Jihostroj startuje play-off ve čtvrtek televizním zápasem

Po loňské odmlce se fanoušci volejbalu konečně dočkají bojů o titul! V cestě za jedenáctým pohárem bude nakonec Jihostroji stát Odolena Voda. Úvodní duel série hrané na tři vítězná utkání si můžete vychutnat už ve čtvrtek u televizních obrazovek.

Na soupeře pro čtvrtfinále play-off si musel Jihostroj počkat do nejzazšího možného momentu. Když už se trenéři v pondělí večer po výsledcích předkola play-off dozvěděli, že mohou připravovat tým na soupeře z Kladna, přišla pouhé dva dny před prvním čtvrtfinálovým zápasem náhlá změna. Beskydy sice v předkole play-off vyřadily Odolenu Vodu, ale vítěz této série nakonec nevzešel sportovní cestou a utkání bylo dodatečně kontumováno.

Na straně Black Volley Beskydy totiž došlo k administrativnímu pochybení, a tak se z postupu může radovat Odolena Voda, která už byla pomalu na dovolené. „Mrzí nás, co se stalo, protože jsme prohráli zaslouženě. Jsem z toho rozpačitý. Už jsem chtěl cizince poslat domů,“ komentoval situaci pro iDnes.cz předseda Odoleny Vody Pavel Horák.

Dva dny před začátkem play-off se tak Jihostroji musel začít připravovat na jiný tým a místo Kladna přijede ve čtvrtek na jih Čech Odolena Voda. Čistě statisticky je však tento čtvrtfinálový soupeř pro Jihostroj příznivějším, jelikož oba vzájemné zápasy základní části vyzněly jednoznačně pro českobudějovický klub. Odolka má navíc v nohách více zápasů z předkola než Kladno a její hlavní nahrávač Matyáš Démar se v pondělním zápase potýkal s angínou.

Hráči Jihostroje využili pauzu po Českém poháru k vyléčení drobných zranění. „S nějakými problémy se stále potýkáme, po zdravotní stránce nejsme úplně v pořádku. Nicméně nás to neohrožuje takovým způsobem, že bychom nemohli podat náš nejlepší výkon. Důležité bude, abychom hráli to, co umíme. Pak věřím, že by se naše kvalita měla projevit,“ říká trenér René Dvořák, jehož svěřenci touží v play-off získat už jedenáctý titul v historii klubu.

Zápas začíná ve 20:15, ČT sport ho ale bude vysílat živě až od 20:45. Do té doby bude přenos dostupný na webu sport.ceskatelevize.cz. Všechny informace jsou dostupné na www.volejbalcb.cz

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Jihostroj, Odolena Voda, play-off, volejbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.