Počasí dnes12 °C, zítra14 °C
Sobota 12. října 2024  |  Svátek má Marcel

První tříbodová výhra Jihostroje přišla proti Brnu

Jihostroj si musel napravit reputaci z prvních dvou extraligových kol a podle toho jednal. Svěřenci trenéra Šmejkala hráli vyjma Gonzáleze v nejsilnější sestavě a Brno zdolali přesně v tom stylu, v jakém potřebovali. Jednoznačně – 3:0 na sety. Českobudějovičtí se před tisícovkou svých fanoušků mohli radovat z prvního tříbodového vítězství v sezoně.

Jihostroj šel do utkání v roli velkého favorita, a to i vzhledem k tomu, že domácí zkrátka museli odčinit porážku proti Benátkám nad Jizerou. Brněnští v prvním setu vzdorovali jen chvíli. Jihostroj se rozjel hlavně díky brazilskému smečaři Rodriguesovi, který se těšil z důvěry trenéra Šmejkala hned od začátku zápasu. Nahrávač Bitar využíval také Nikpoora, se kterým sehrál krásný „pipe“. Domácí zvládli první set jednoznačně 25:20.

Českobudějovičtí i na začátku druhého setu pokračovali ve stejném tempu. Ve Sportovní hale byla skvělá atmosféra a opět návštěvnost překonala tisícovku diváků. Brněnští se tentokrát drželi na dostřel až do koncovky setu. Thiessen několikrát úspěšně zasmečoval a pomohl svému týmu. Přestože byl nakonec stav 25:23 pro domácí, velké drama se nekonalo a Jihostroj měl opticky stále převahu. V závěru nasadil tečku za setem Okolić.

Jihostroj si na začátku třetího setu vybudoval vedení 10:6. Domácí precizně útočili, nic velkého nevymýšleli a sklízeli za to ovoce. Ve velké formě hrál po celý zápas Rodrigues, který se ukázal být prospěšný pro Jihostroj i v jiných činnostech než na útoku. Za stavu 14:7 už byli hosté frustrovaní a obdrželi od rozhodčího Grabovského červenou kartu. České Budějovice už si závěr utkání pohlídaly a zvítězily přesně v tom stylu, v jakém potřebovaly. Jednoznačně – 3:0 na sety.

Robson Rodrigues (smečař VK Jihostroj České Budějovice): „Nejdůležitější pro nás je, že už se sehráváme a cítíme se na hřišti lépe. Jsme samozřejmě šťastní, že máme tři body do tabulky, ale nesmíme nad tím moc přemýšlet. Musíme pořád tvrdě pracovat. Hodně nám pomohli fanoušci, atmosféra tady byla jako ve snu!“

Zdeněk Šmejkal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Tento zápas se mi hodnotí lépe než minulý s Benátkami. Konečně jsme stihli něco natrénovat v základní sestavě a hned to bylo lepší. Doufám, že to bude dál pokračovat a bude to na naší hře vidět. Jsem moc rád, že přišlo zase hodně diváků, kterým jsme se odvděčili lepším výkonem a vítězstvím 3:0.“

České Budějovice - Brno 3:0 (20, 23, 20)

VK Jihostroj České Budějovice: Nikpoor, Taylor-Parks, Brichta, Rodrigues, Okolić, Bitar, libero Kovařík. Střídali: Emmer, Leština

Volejbal Brno: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Pražák, Roman, libero Kop. Střídali: Bukáček

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!