Finále je doma! Jihostroj vyhrál čtvrtý zápas v Příbrami 3:1

Hurá! Hurá! Hurá! Je to tam! Budějcký Jihostroj i počtvrté za sebou zdolal v semifinále volejbalové Uniqa extraligy Příbram a slaví postup do finále. Poprvé v letošním play off, až v sedmém utkání, ztratili vítězové základní části set. Druhé odvetné utkání na půdě Kocourů vyhráli 3:1, celou sérii 4:0 a nyní budou čekat na svého soupeře v boji o titul.

Velká bitva z pátečního třetího utkání pokračovala i dnes. Velkou přetahovanou o každý bod v prvním setu pro sebe získali úřadující mistři nejtěsnějším rozdílem.

Ve druhém dějství čtvrtého zápasu měli jasně navrch domácí hnaní zaplněnou bouřlivou halou, kteří po velmi dobrém výkonu srovnali na 1:1.

Trenér Jihostroje Jan Svoboda musel sáhnout ke změnám v sestavě, ani to nepomohlo. Do třetího dějství se vrátila osvědčená sestava a zápas s přehledem dohrála.

Nyní mohou budějčtí volejbalisté v klidu oslavit splněný cíl v podobě hladkého postupu do finále extraligy a začít se pomalu připravovat na poslední sérii. Ta bude nejtěžší.

Finále rozehrají dva nejlepší české týmy 18. dubna pod Černou věží.

Ve druhé semifinálové dvojici stále ještě bojuje o postup do finálové série Liberec s Ostravou. Ostrava vyhrála třetí zápas doma 3:1 a ujala se vedení 2:1 na zápasy. Dnes od 20 hodin hostí v domácím prostředí Duklu podruhé.

VO Kocouři Vavex Příbram – Jihostroj Č. Budějovice 1:3 (-27, 17, -19, -22)

Rozhodčí: Kvarda, Činátl. Čas: 108 minut.

Jihostroj: Zapletal, Novotný, Sukuba, Mach, Rojas, Fila, libero Juračka – Habr, Smrčka, Motys, Michálek. Trenér Jan Svoboda.

Příbram: Pekárek, Kriško, Prajzler, Leikep, Zach, Čížek, libero Málek - Rosenbaum. Trenér Petr Brom.

30.04. 18:00 Č. Budějovice - Ostrava/Liberec

Štítky finále, Příbram, Ostrava, Liberec, České Budějovice, Jihostroj, Česká volejbalová extraliga mužů, Jan Svoboda