Jihostroj má další titul!

České Budějovice - Jihostroj má další titul! Českobudějovičtí volejbalisté porazili v pátém utkání finále extraligy Ostravu 3:1, sérii 4:1 na zápasy a po roční odmlce pozvedli pohár pro mistry nad hlavu.

Dobře rozjetou úvodní sadu domácí tým ztratil až v samotném závěru. I když po celý její průběh vedl o dva až tři body a Ostravští jen dotahovali ztrátu, v koncovce několika bloky hosté zvrátili vývoj ve svůj prospěch.

I ve druhém setu byli Jihočeši brzy ve vedení, v polovině už měli čtyři body navrch. Několika skvělými zákroky se blýskl libero Juračka, na výbornou fungovala souhra nahrávače Sládečka s blokařem Machem i univerzálem Motysem. Body přidávali i ostatní a pětibodové vedení bylo na světě (19:14). A hosté už na něj nenašli odpověď.

Stejný byl i třetí set. Tvrdé účinné podání, lepší obrana, to byl základ úspěchu. A zaplněná českobudějovická Sportovní hala ve Stromovce bouřila. Ne na všechny zbyla místa k sezení, a tak někteří fanoušci museli sedět i na palubovce. Ale stálo jim to za to.

Jihostroj totiž už nešlo zastavit, ve čtvrtém setu v poklidu dohrál utkání a dokráčel  si za titulem. „Jdeme slavit! A ne jen tak na chvíli!“ křičel po utkání kapitán Českých Budějovic Michal Sukuba, který utkání sledoval jen z lavičky (výrok kotníku). „Byli jsme lepším týmem. Děkuju moc klukům, že to dokázali,“ rozplýval se trenér Petr Brom, jenž klub opustí na konci května. S Jihostrojem vybojoval už čtvrtý titul v pěti letech.

Jihostroj Č. Budějovice – Ostrava 3:1 (–23, 16, 17, 19)

Rozhodčí: Hudík, Labašta, 2650 diváků, čas: 104 minut. Konečný stav série: 4:1.

České Budějovice: Sládeček, Motys, Mach, Smrčka, Fila, Torcello, libero Juračka - Pochop.   Trenér Petr Brom.

Ostrava: Haník, Michalovič, Kubala, Sobotka, Správka, Mikula, libero Václavík – Mauler, Chochlík, Kozák, Malínek. Trenér Zdeněk Šmejkal.

Autor: CardaR