V Benátkách už Jihostroj nezaváhal, vyhrál jasně 3:0

Budějčtí volejbalisté poté, co podruhé udělali radost svému bývalému trenérovi Petru Bromovi a prohráli s jeho Příbramí 0:3, opět vyhráli. O víkendu zdolali Benátky nad Jizerou na jejich palubovce 3:0. Vítězství Jihostroje bylo jednoznačné, jen v koncovce prvního setu sehráli obhájci titulu s šestým týmem tabulky vyrovnanou partii.

Ve 27. kole volejbalové Uniqa extraligy si připsali svěřenci trenéra Jana Svobody třiadvacáté vítězství. Na svém kontě tak má zatím jen dvě porážky od Příbrami, tabulku nyní vede o tři body. Druhý Liberec, se kterým se ale utká za týden o pozici lídra soutěže, má o jeden odehraný zápas méně.

V prvním setu uhrál domácí celek 22 bodů, poté ale nedokázal držet s Jihostrojem krok. První set až tak lehký nebyl. Špatně jsme podávali, takže Benátky celkem dobře útočily. V dalších dvou sadách už jsme se ale o dost zlepšili na servisu, díky čemuž jsme dobře bránili, sdělil po utkání nahrávač Filip Habr, který tentokrát odehrál celé utkání kromě střídání v koncovce úvodní sady.

Budějcká mašina před zápasem přišla o dalšího hráče, k univerzálům Motysovi a Novotnému přibyl na marodku smečař Martin Procházka. Neměli jsme tak nikoho na střídání na tento post. A v prvním setu se moc dobře necítil smečař Tomáš Fila, nevypadal vůbec dobře, takže na lavičce začal ladit fošnu na příjem blokař Štěpán Smrčka, podotýká s úsměvem třiadvacetiletý nahrávač Habr. Za vítězství jsme moc rádi. Měli jsme v hlavách to, že musíme odčinit porážku od Příbrami, dodává talentovaný nahrávač.

VK Karbo Benátky nad Jizerou - Jihostroj Č. Budějovice 0:3 (-22, -14, -17)

Rozhodčí: Renčín, Kostka. Diváci: 250.

Benátky: Filip Nesvačil, Aleš Dittrich, Marek Dlouhý, Tomáš Anděl, Pavel Starý, Tomáš Jambor, libero Petr Minařík. Střídali: Jakub Sobek, Daniel Kohlmann, Radek Svoboda, Marek Nesvačil.

Č. Budějovice: Andy Rojas, Michal Sukuba, Filip Habr, Tomáš Fila, Radek Mach, Petr Michálek, libero David Juračka. Střídal: Petr Zapletal.

Ostatní výsledky: Ústí nad Labem - ČZU Praha 0:3 (-23, -19, -20), Havířov - Odolena Voda 3:1 (15, -25, 18, 21), Příbram - Ostrava 2:3 (19, -22, -19, 17, -12)

Diváci nebudou platit

Volejbalisté Jihostroje sehrají v základní části extraligy v domácím prostředí ještě tři zápasy. Na všechny půjdou fanoušci zdarma!

Nejpikantnější souboj čeká svěřence trenéra Svobody už za týden 27. února, kdy si to Jihostroj v přímém souboji o post lídra tabulky rozdá s Duklou Liberec.

Fanoušci vždy byli důležitým faktorem našich úspěchů, hráči jejich povzbuzování vnímají, potřebujeme, aby jich v rozhodujících fázích základní části dorazilo do haly co nejvíc, vysvětluje vstřícný krok vedení klubu. Tři poslední zápasy nabízíme všem příznivcům zadarmo, potvrdil netradiční strategii prezident mistrovského klubu Jan Diviš, který dárek pro věrné příznivce klubu osobně inicioval.

Bez vstupenky mohou volejbaloví fandové vyrazit třikrát za sebou: Jihostroj se v závěru základní části střetne v domácím prostředí českobudějovické Sportovní haly s Libercem (27. února v 18 hodin), s Ústím (3. března v 18 hodin) a s Odolenou Vodou (10. března v 18 hodin).

Štítky Jihostroj, Benátky, Příbram, trenér, Benátky nad Jizerou, Liberec, Filip Habr, Jan Svoboda, Odolena Voda, Tomáš Fila