Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Volejbalisti zase školili, tentokrát to odnesla Praha

Výhra, výhra, výhra a takhle to půjde asi pořád dokola. Budějce ve volejbalové extralize vládnou, už jedenáct utkání v řadě neprohrály. To poslední přidaly ve čtvrtek večer, kdy porazily ČZU Praha za hodinu a pět minut jasně 3:0.

Jednoduché utkání nás nečeká, tvrdili před zápasem 10. kola volejbalové Uniqa extraligy volejbalisté Jihostroje ČB. Ale byli jasným favoritem, což také nakonec potvrdili. Pražané se ani v jednom setu nedostali ani přes dvacet bodů, ve všech činnostech byli podstatně horší a k jasné porážce přispěli vělkým počtem nevynucených chyb.

Pouze v poslední sadě dokázali přibrzdit jihočeskou mašinu, když se přiblížili na dva body (18:16), ale povedeným kouskem za hřištěm přispěl k obratu domácí kouč Jan Svoboda.

Těsně před podáním smečaře Záveského zmáčkl zvukovou signalizaci oddechového času, podle rozhodčího ale pozdě. A tak dal pokyn k podání. To však podávající a jeho spoluhráči nezaregistrovali a kráčeli vesele k lavičce.

A než se zvpamatovali, uplynulo povolených 8 vteřin na uvedení míče do hry a bod tak bez námahy získal Jihostroj.

Jihostroj České Budějovice – ČZU Praha 3:0 (17, 14, 18)

621 diváků. Rozhodčí: Kvarda, Kořenek

Jihostroj: Zapletal, Motys, Sukuba, Mach, Rojas, Fila, libero Juračka – Habr. Trenér Jan Svoboda

Praha: Bartůněk, Finger, Šrámek, Pajma, Křesťan, Marel, libero Pfeffer – Vachoušek, Záveský, Lohr, Široký. Trenér Jan Malina

Štítky Praha, Česká volejbalová extraliga mužů, Jan Svoboda, VK Jihostroj České Budějovice, volejbalista