Počasí dnes24 °C, zítra25 °C

TJ Karate získala na republikovém šampionátu nejvíce titulů

Poslední velkou akcí klubu TJ Karate České Budějovice v roce 2015 bylo mistrovství republiky. Do Ostravy jeli Jihočeši s velkými ambicemi, které nad očekávání naplnili. Stali se klubem s největším počtem titulů mistra Česka.

Šampionát se konal v Ostravě o víkendu 5. a 6. prosince. Zúčastnilo se ho 589 závodníků z 83 oddílů. Kromě zástupců TJ Karate se do Ostravy nominovali i další Jihočeši. A vedlo se jim na výbornou. Oddíl z Nových Hradů získal díky Tomáši Hermannovi dva tituly (kumite muži U21 na 78 kg a kumite muži nad 84 kg). K tomu přidal bronzovou medaili trenér Martin Hermann v kategorii kata Masters nad 40 let.

Dominanci v zápasech (kumite) potvrdila Tělovýchovná jednota Karate České Budějovice. „Našim cílem pro letošní mistrovství Česka bylo získat nejvíce zlatých medailí mezi českými kluby, což se nám podařilo,“ uvedl trenér budějckého oddílu Miroslav Hýsek s tím, že celkem klub odjel se ziskem 17 individuálních titulů a tří titulů z ligy.

Mistrovství se konalo pro všechny kategorie. Tedy jak mládež, tak i dospělí. „Máme hodně silné sestavení v dorosteneckých, juniorských a seniorských kategoriích. V žácích jsme měli také svá želízka, ale ne tolik. V této kategorii právě budujeme silný tým,“ říká dále Hýsek. „Kdybychom tohoto úspěchu nedosáhli, mrzelo by nás to. Ale rozhodně bychom z toho nedělali žádnou velkou pohromu. Pořád je to sport.

Ostravský turnaj bylo pro karatisty poslední velké klání v roce 2015. A dá se říct, že letošní rok byl pro TJ Karate výjimečný. „A výjimečně úspěšný,“ dodává Hýsek. „Po šesti letech jsme pro Česko vybojovali stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy dorostenců, juniorů a U21. Uspěli jsme na největších mezinárodních turnajích v Česku, kde jsme byli nejúspěšnější ze všech českých klubů a nominovali jsme se na mistrovství světa WKF do Indonésie. Vybojovali jsme také medailové pozice na mistrovství světa goju-ryu na Novém Zélandě a spousty dalších výsledků.“

Co za vrcholy čeká TJ Karate v roce 2016? Jedním z hlavních akcí bude mládežnické mistrovství Evropy, které se bude konat v únoru na Kypru. „Zde bychom chtěli uspět,“ říká odhodlaně Hýsek. „Věřím, že získáme nějakou nominaci na květnové mistrovství Evropy seniorů, které se bude konat na konci října.“

Štítky TJ Karate, České Budějovice, karate, Česko, Ostrava, Evropa, Martin Hermann, Nové Hrady, Indonésie, Nový Zéland, Kypr