Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Na první výhru čekal Jindřichův Hradec 19 zápasů. Zmar prolomil se Svitavami

Hráči Basket Fio banka Jindřichův Hradec dokázali poprvé v sezoně zvítězit. V Kooperativa NBL porazili o devět bodů tým DEKSTONE Tuři Svitavy, i když vyhráli jen jednu čtvrtinu. Na chvostu tabulky mají ale stále velkou ztrátu.

Pro jihočeský tým, který před sezonou chtěl atakovat postupové příčky do play-off, šlo o velmi důležitou výhru. Během odehraných 18 kol neměl Jindřichův Hradec v tabulce ani jednu výhru. Trčil se suverénně na dně tabulky a jen sledoval, jak mu soupeři postupně odskakují.

Svitavy byly před zápasem jasným favoritem a jely na jih Čech s jediným cílem – prohloubit domácí krizi. Po první čtvrtině vedli hosté o čtyři body. Další jeden plusový bod navíc přidali ve druhé části a v poločase vedli 44:49. Jen málokdo v tomto momentu očekával obrat v zápase. I sázkovky aktuálně vypisovaly kurz na domácí kolem 5,2.

Výborný vstup Hradce do druhé půle ale udal další ráz zápasu. Jihočeši rychle stav otočili a získali náskok 10 bodů. V drtivé třetí čtvrtině nakonec vyhráli 34:18 a celkově vedli 78:67. V poslední části dále náskok navýšili a po většinu ho drželi mezi 10 – 14 body. I přes hostující snahu si basketbalisté Lions, jak se dříve klub jmenoval, první výhru vzít nenechali.

Zápas skončil 99:90 a první výhru oslavil značný počet skalních příznivců, kteří i přes špatné výsledky na zápasy nepřestali chodit. Tentokráte jich bylo v hale zhruba 500. Jindřichův Hradec zůstal v tabulce na posledním 12. místě a má 20 bodů. Předposlední USK Praha má zápas k dobru a 24 bodů.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – DEKSTONE Tuři Svitavy 99:90

Nejvíce bodů: Upchurch 26, Fait 16, Rhymes 15 – Marko 24, Roseboro 19, Slezák 15. Trojky: 22/13 – 23/10. Trestné hody: 24/16 – 31/26. Doskoky: 26:33 (útočné: 9:10, obranné: 17:23). Získané míče: 11:7. Ztracené míče: 13:21. Rozhodčí: Vondráček, Nejezchleb, Scholze. Získané fauly: 21:22. Chyby: 22:21. Bloky: 2:4. Čtvrtiny: 18:22, 44:49, 78:67.

Autoři | Foto FB Basket Fio banka Jindřichův Hradec

Štítky Basket Fio banka Jindřichův Hradec, NBL, vítězství, basketbal, Jindřichův Hradec, Svitava, Tuři Svitavy, Fio banka, Kooperativa Národní basketbalová liga, Česko, USK Praha