čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Tenistky Caisová a Rainke uhrály na domácím turnaji semifinále. Dominovala Vondráková

Uplynulý víkend hostily kurty LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice turnaj starších žákyň, do kterého naskočilo několik domácích hráček. Dařilo se jim ve dvouhře i čtyřhře.

Starší žákyně se v Budějcích utkaly v rámci krajského přeboru. Domácí klub LTC TONSTAV-SERVICE reprezentovalo sedm hráček a v singlu se hned dvě probojovaly až do semifinále. „Starší žákyně jsou naše silná kategorie, očekávání tedy bylo vysoké,“ uvedl šéftrenér klubu Jiří Linha. „Jsme rádi, že jsme dostali od Jihočeského tenisového svazu důvěru a mohli přebor organizovat.“

V turnaji plnily pozice nasazené jedničky a dvojky Denisa Vondráková s Kateřinou Bezdičkovou z LTC Tábor 1903. Nejvýše nasazená Vondráková potvrdila roli favority a vyhrála dvouhru i čtyřhru.

Debl vyhrála spolu s budějckou Eliškou Hrádkovou. Ve finále jim byly soupeřky Adéla Vavříková - Natálie Rainke z domácího klubu, které tak získaly stříbro. Klub LTC TONSTAV-SERVICE získal i bronz díky třetímu místu Šárky Caisové z debla.

V jednotlivcích uhrály domácí Natálie Rainke a Šárka Caisová shodně semifinále, kde těsně nestačily na táborské Vondrákovou a Bezdičkovou.

Po jedné výhře si připsaly Adéla Vavříková, Nikola Procházková a Ema Nováková. Všechny holky předvedly ve dvouhře výkony na hranici svých možností, takže jsem velmi spokojen. Eliška Hrádková ve čtvrtfinále a Natka Rainke v semifinále odehrály s pozdější vítězkou zcela vyrovnané zápasy,“ dodal Linha.

Ve stejném termínu proběhl krajský přebor starších žáků v českokrumlovské hale. A i zde dokázal LTC TONSTAV-SERVICE získat medaili. „Radek Kneys se probojoval do finále čtyřhry. V singlu se nejvíce dařilo Jakubovi Kubovi, který jako jediný zaznamenal dvě výhry. U starších kluků jsem z výkonů zklamán. Od Radka jsem čekal postup do závěrečných bojů a po velmi dobrých výsledcích na posledních turnajích, se přebor nepovedl ani Štěpánu Dvořákovi.“

Štítky LTC TONSTAV-SERVICE, tenis, kurt, turnaj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.