středa 2. prosince 2020 Blanka

Po sestupu rozehraje Hradec soutěž na nymburské půdě. Derby bude v 9. kole

První basketbalová liga nabídne v nové sezoně jihočeské derby. Po sestupu jindřichohradeckého týmu budou diváci chodit na atraktivní zápasy s Pískem. Sezona začne na konci září.

Hráči Fio Banka Jindřichův Hradec nedokázali v uplynulé sezoně během dlouhodobé části, nadstavby a ani následné baráže udržet nejvyšší soutěž KNBL. Zklamání ze sestupu je v týmu sice pořád, ale vedení klubu již intenzivně připravuje klub na nadcházející ročník.

Podle dostupných informací má klub jediný cíl - pokusit se vyhrát první ligu a následně uspět i v boji o návrat do nejvyšší soutěže. „V těchto týdnech probíhají vyjednávání o hráčských smlouvách a formě kádru. Vedení se nyní snaží najít ideální řešení tak, aby vyhovělo jak hráčským ambicím, tak svým celosezonním cílům,“ píše se v oficiálním vyjádření jindřichohradeckého mužstva.

Jindřichův Hradec bude hrát v první lize ve skupině Západ. Stejně jako tradiční prvoligový účastník Sršni Písek. Druhý jihočeský tým skončil v uplynulé sezoně na výborném třetím místě a diváci se tak mohou těšit na zajímavá jihočeská derby. První se odehraje na palubovce Hradce v 9. kole (16. listopad), odveta je v plánu 1. února.

Herním dnem první ligy jsou pátky a ve skupině Západ budou kromě jihočeským týmů hrát dále Sokol Pražský, Basketbal Nymburk B, Sokol Vyšehrad, Basket Košíře, Slavoj Litoměřice, USK Praha B, Get Better Academy a BK Loko Plzeň. Sezona začne 21. září, kdy se Hradec představí na palubovce nymburského béčka, Písek přivítá Sokol Pražský.

Harmonogram finální přípravy v Hradci ještě dolaďují. Hráči mají za sebou třítýdenní tréninkový blok a znovu se sejdou 6. srpna. V přípravě by se měli Jihočeši utkávat zejména s týmy z nejvyšší soutěže. Vedení klubu se ihned po prohrané baráži rozloučilo se všemi zahraničními hráči i chorvatským trenérem Rudolfem Jugou.

Autoři | Foto Lukáš Šamal, bkjh.cz

Štítky Sršni Písek, Fio Banka Jindřichův Hradec, derby, první liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.