středa 29. ledna 2020 Zdislava

Budějcký freediver Radek Dvořák opět triumfoval. Tentokrát získal zlato v Rakousku

V květnu minulého roku vévodil statické apnoi mezi Čechy na šampionátu v Pardubicích. Půl roku nato ovládl německé mistrovství. Letos hrdě reprezentoval Budějce a celé Česko v rakouském Innsbrucku. Opět bral zlato a získal tak motivaci k zisku dobrého výsledku na světové úrovni.

Budějcký freedivingový klub Legendy z Budějc existuje necelý jeden rok a sbírá jeden úspěch za druhým. Další důvod k hrdosti dal budějčákům freediver Radek Dvořák, který spolu s partou Legend vyrazil se zadrženým dechem dobýt Rakousko.

O dobrém umístění se dalo uvažovat. Radek patřil vzhledem k minulým výsledkům mezi favority. Nebylo to však pouze o něm. Do Innsbrucku vyrazil s celým týmem šesti nadšenců. Dalšími napostradatelnými členy týmu jsou Helena Dvořáková, Honza Urbánek, Michal Hrdý s Jančou a Ondra Hrdina. Díky týmovému duchu a pověstnému smyslu pro humor všech  legend nebyla na nikom znát ani kapka nervozity. Na první pohled bylo jasné, že se sportem prostě baví. Z jejich projevu je slyšet nadsázka a umí si ze sebe udělat srandu.

Zároveň berou freediving velmi seriozně, což příkladně předvádí během pořádaných kurzů. Sám Radek o freedivingu říká: „Freediving mi prostě přijde zábavný. Rád ho učím z pozice instruktora, rád o něm vykládám, rád soutěžím. Až mě to přestane bavit (což se nestane), přestanu to dělat.“

Legendy z Budějc budou 25. května pořádat mistrovství České republiky ve freedivingu právě v Budějcích.  „Věříme, že se vše vydaří nejen po organizační stránce, ale že to třeba opět cinkne,“ prozrazuje Dvořák.

Autoři | Foto Archiv Legendy z Budějc

Štítky freediving, Radek Dvořák, Legendy z Budějc, potápění

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.