pátek 30. července 2021 Bořivoj

Hřebec z Písku odletí na olympiádu do Tokia. Při parkuru ho povede krumlovský rodák

Parkurových závodů na olympijských hrách v Tokiu se zúčastní i Jihočeši. Jedním z reprezentantů je hřebec Warness ze Zemského hřebčince Písek. Do Japonska odletí 26. července po předepsané karanténě v německých Cáchách. Koně osedlá jeden z nejlepších českých jezdců, českokrumlovský rodák Kamil Papoušek.

Jihočeská stopa na olympijských hrách. Podívejte se, kdo vyrazí bojovat o medaile

Nominaci na olympijské hry v Tokiu si vybojovalo 116 českých sportovců. K víkendové uzávěrce přihlášek tým doplnili po úspěšně zvládnuté kvalifikaci basketbalisté a atletická výprava. Jihočeský kraj bude v individuálních sportech reprezentovat...

Účast hřebce Warnesse na nadcházející olympiádě je pro písecký hřebčinec velkým úspěchem. „Do hřebčince přišel jako dvouleté hříbě poté, co jsme ho vybrali v Nizozemsku. Nejprve se stal úspěšným plemeníkem a ve čtyřech letech odstartovala jeho sportovní kariéra. Jeho jezdcem a trenérem se stal vedoucí střediska našeho hřebčince Jakub Štěrba a po prvních umístěních začal vyhrávat, co šlo,“ řekl ředitel Zemského hřebčince Písek Karel Kratochvíle.

Trenér Jakub Štěrba objevil Warnessův potenciál a po dohodě s vedením ho nabídl zkušenému parkurovému jezdci Kamilu Papouškovi. Hřebec potvrdil své kvality v loňském ročníku Poháru národů, kde splnil kvalifikaci pro účast na olympijských hrách.

Kamil Papoušek si spolupráci s holandským teplokrevníkem pochvaluje. „Warness je obrovský charakter, srdcař a kliďas, je opravdu výborným koněm pro tuto soutěž. Za rok a půl, co ho jezdím, jsme ušli opravdu velký kus cesty a na olympiádě se chceme jako tým probojovat do druhého kola a dosáhnout co nejlepšího výsledku. Rozhodně tam nechceme být jen do počtu,“ uvedl olympionik.

Čtyřiačtyřicetiletý jezdec má za sebou řadu významných úspěchů. Patří mezi ně i čtyři vítězství v Memoriálu svého otce Jana Papouška, který se tradičně pořádá v Martinicích. V rodném Srníně u Českého Krumlova vede vlastní jezdecké středisko, kde je ve výcviku přes 20 koní.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ČTK/Šimánek Vít

Štítky Warness, Kamil Papoušek, parkur, jezdectví, olympiáda, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.