středa 22. září 2021 Darina

Jak bolí olympiáda? Takhle vypadaly ruce českého windsufera na konci dne

Pondělí určitě neoznačí český olympionik Karel Lavický jako povedený den. Zkušený Jihočech se propadl na 24. místo, ale není všemu konec. Dnes ho čeká volný den a po něm dva další závodní dny a šest rozjížděk, které mohou všechno obrátit k lepšímu.

„V první pondělní rozjížďce Karel otočil po startu hned na pravobok a při přejezdu před startovní lodí zachytil kotevní lano startovního katamaranu a hodil katapult. Foukalo fajn, ale s počáteční ztrátou se toho v této konkurenci už mnoho udělat nedá,“ říká trenér Patrik Pollák.  

Ve druhé jízdě přišla v momentě startu změna větru, který „zhasl“, a začal totální chaos na hranici skluzu. „Nic Karlovi nevycházelo, a tak stejně jako celá polovina startovního pole nestihl v této rozjížďce limit a připsal si DNF (nedokončil). Dnešní smůla vyvrcholila předčasným startem v poslední rozjížďce. Byl to fakt nevydařený den, přestože Karel tvrdě dře a obětuje tomu vše – nervy i ruce,“ dodal zklamaně trenér.

Na čele závodu je po šesti jízdách Ital Mattia Camboni, druhý je Švýcar Mateo Sanz Lanz a po diskvalifikaci z dnešní druhé rozjížďky až třetí hlavní favorit Nizozemec Kiran Badloe.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Český svaz jachtingu

Štítky Karel Lavický, České Budějovice, olympiáda, windsirfing

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.