sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Budějčtí basketbalisté ve druhé lize zabrali

Důležité utkání sehráli v sobotu večer budějčtí basketbalisté, kteří hrají pod hlavičkou BK Lions Jindřichův Hradec jako B tým na palubovce školy v Kubatově ulici, s plzeňskou Lokomotivou. Protože se pohybují na chvostu ligové tabulky, potřebovali body jako sůl a nakonec si dva z tohoto utkání odnesli za vítězství 83:75. V neděli se jim rovněž dařilo a udolali silnějšího soupeře z Domažlic 90:85.

BK Lions B – Loko Plzeň 83:75 (46:29)

Začátek zápasu probíhal zcela v domácí režii a než se hosté nadáli, utekly jim Budějce o více než dvacet bodů. „Vstoupili jsme do utkání perfektně, po první čtvrtině bylo rozhodnuto,“ řekl po utkání trenér David Musil a pokračoval: „Kluci ke zbytku utkání přistoupili dost laxně. Hráli údržbu a proto to utkání tak vypadalo.“

A to byla pravda a hlavně voda na mlýn nicnevzdávajícím Plzeňským. Hosté ze západu Čech začali hrát lépe, prosazovali se pod košem a předčili domácí hráče v důrazu. Postupně a jakoby nenápadně začali stahovat velký náskok Lions. „S ohledem na to, že v neděli hrajeme se silnějším soupeřem, tak jsem některé kluky ve zbytku utkání šetřil,“ vysvětloval po utkání David Musil změnu obrazu hry.

V poslední čtvrtině to chvílemi bylo jen o šest bodů, ale hráči Lions se snažili hru kontrolovat a hlavně Čech, posila z áčka, zkušeně navlékal další bodové korálky ať už ze hry, nebo z trestných hodů po faulech. „Žádné velké drama to ke konci určitě nebylo, ale myslím, že jsme zbytečně promarnili vysoký náskok, a to by se nám stávat nemělo,“ uzavřel hodnocení trenér BK Lions B David Musil.

BK Lions B – Jiskra Domažlice 90:85 (49:40)

I v nedělním utkání dokázali budějčtí basketbalisté zabrat a urvali druhé vítězství v řadě, přestože měli proti sobě silnějšího soupeře než v sobotu. To potvrzují i slova trenéra BK Davida Musila: „Soupeř byl jednoznačně silnější, ale na druhou stranu i naše hra byla lepší. Jak se říká, se soupeřem roste výkon. Pokud bychom hráli tak, jako v sobotu, pak bychom proti Domažlicím prohráli.“

Utkání mělo podobný průběh jako to sobotní, domácí šli na své palubovce v Kubatově ulici brzy do vedení, které udrželi až do konce. „Dostali jsme se do vedení, i když nebylo tak výrazné jako v sobotu, pohybovalo se okolo deseti bodů. To jsme pak drželi po celý zápas,“ potvrzuje Musil.

Basketbalisté BK Lions B se probudili v obou utkáních i bodově, nastříleli k devadesáti bodům. „Nejsem zastáncem pochodového basketbalu, to je alfa a omega všeho,“ vidí vysvětlení v zlepšené hře dopřadu trenér BK David Musil. „Když tam bude pět lidí jen chodit celý zápas, tak to bude jen šedesát. Kluci plní pokyny, máme víc útoků, hrajeme rychlejší basket, máme víc střel i bodů.“

Nově příchozí trenér David Musil bodoval v Budějcích o víkendu dvakrát naplno, přiblížil tak basketbalisty z Kubatovy ulice k záchraně ve II. lize. I proto byla v jeho slovech slyšet po nedělním utkání spokojenost: „Co se týká výsledku, tak tam jsem jednoznačně spokojený. Co se týká výkonu, tak v sobotu jsem byl spokojený jen v první čtvrtině,“ uzavírá David Musil.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.