Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Sobota 4. května 2024  |  Svátek má Květoslav

Českobudějovičtí karatisté uspěli na bratislavském turnaji Grand Prix

Na 500 závodníků ze sedmi států přijelo minulý týden do Bratislavy, kde se konal silně obsazený turnaj Grand Prix. Ve velké konkurenci uspěli i zástupci TJ Karate České Budějovice, Fight Clubu České Budějovice a TJ Nové Hrady, kteří dohromady přivezli 20 medailí.

Na turnaji startovalo 41 klubů a na celkovém šestém místě skončil oddíl TJ Karate. „Nejvíce se dařilo Dominiku Mikulovi, který v kategorii seniorů a U21 vybojoval dvě zlaté medaile,“ uvádí hlavní trenér klubu Miroslav Hýsek. „Celkem jsme přivezli devět medailí.“

O zlatou medaili se zasloužily i juniorské závodnice Adriana Crhonková, Lucie Janouchová a Veronika Halodová, které ve finále zdolaly domácí slovenský juniorský tým. Bronzové medaile pak přidaly opět Lucie Janouchová, Veronika Halodová, Adriana Crhonková a také Klára Halodová.

Turnaje se zúčastnili i další závodníci TJ Karate České Budějovice, kteří jeli otestovat své kvality na mezinárodní scéně. Nejvíce se dařilo Martinovi Voldřichovi, který se probojoval do semifinále. Neztratili se ani Tomáš Maruška a Tomáš Děd.

„Byl to pro nás první mezinárodní test po objemové přípravě, takže mé očekávání z výkonů našich svěřenců bylo smíšené. Jsem rád, že jsme se dokázali prosadit mezi mezinárodní konkurencí,“ dodává Hýsek. „Máme za sebou jeden z mezinárodních turnajů, který byl ve sledování reprezentace. Nyní nás čeká za týden další, který bude v Hradci Králové.“

Další dvě medaile vybojoval Tomáš Hermann z Nových Hradů. „V kategorii muži nad 84 kilogramů svedl složité souboje s reprezentanty Maďarska a Srbska. A právě Srba ve finále porazil a získal zlato. V kategorii U21 nad 84 kilogramů pak podlehl o postup do finále maďarskému závodníkovi. V zápase o třetí místo Tomáš porazil závodníka z Fight Clubu České Budějovice a získal bronz,“ říká předseda novohradského oddílu Martin Hermann.

Fight Club České Budějovice získal celkem devět medailí – 1x zlato (Vladimíra Račáková), 2x stříbro (Jiří Čížek, Jiří Krych) a 6x bronz (Lucie Štroblová, Lenka Roudnická, Vladimíra Račáková, Jan Koudelka, Petr Kubička, Kumite Team). V celkové tabulce skončili Budějčáci mezi 41 kluby na 13. místě.

Štítky karate, Grand Prix, Bratislava, TJ Karate České Budějovice, Fight Club České Budějovice, TJ Nové Hrady, České Budějovice, zlatá medaile, finále, Martin Hermann, Jan Koudelka, Jiří Čížek, Maďarsko