sobota 30. května 2020 Ferdinand

FOTO: Budějcké Velikonoce ve víru tance

Když Velikonoce, tak... na tanečním parketu. A když na tanečním parketu, tak v Budějcích, ve Sportovní hale, na Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu, které Sportovku rozzářilo uplynulou neděli.

Před očima přísné poroty a nadšených diváků předvedlo své taneční umění celkem 238 párů nejen z jižních Čech, ale z celé republiky.

Soutěže ve společenských a latinsko-amerických tancích, rozdělené do několika postupových, věkových i výkonnostních kategorií, okouzlily diváky nejen krásnými kostýmy tanečníků, ale hlavně výbornými výkony, ať už se tančil valčík, waltz, rumba, cha-cha nebo vášnivé passo doble.

Postupovými soutěžemi se postupně nejlepší z nejlepších v kategoriích Děti, Junioři a Dospělí protančili do soutěží pohárových a v nich ve finále porota určila vítěze a mistry jižních Čech v tanečním sportu. Součástí mistrovství byly také takzvané Hobby soutěže.

Mistrovství se konalo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a primátora Města České Budějovice Juraje Thomy. Ceny vítězům předávali Petr Podhola, náměstek primátora, a Břetislav Kábele, zastupitel Města České Budějovice.

Soutěžící i jejich doprovodné týmy i letos ocenili jak profesionálně připravený a probíhající program soutěže, tak i zázemí, které pro ně ve Sportovní hale bylo připraveno. Pozitivně vnímali i příjemnou diváckou atmosféru a možnost zúročit a předvést výsledky stovek hodin tvrdých tréninků.

Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu

pondělí, 1. dubna 2013, 19:00

Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu
Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu

Štítky Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu, tanec, Sportovní hala České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.