středa 11. prosince 2019 Dana

Poslední místa ve slalomové reprezentaci jsou obsazena

Závody Českého poháru ve vodním slalomu se do budějckého areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném vrátily po dvou letech. Naposledy se na jihu Čech bojovalo o Letní olympijské hry v Londýně. I tentokrát šlo o hodně - v reprezentačním výběru zbývala poslední tři volná místa na blížící se MS.

Na zářijový světový šampionát ve Spojených státech amerických se nominovali singlkanoisté Michal Jáně a Jan Mašek. Deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň obhájili svou nominaci z jara a už v sobotu věděli, že si mohou balit kufry. Jáně s Maškem to tak lehké neměli a museli bojovat do posledních chvil.

Michal Jáně s přehledem ovládl jak sobotní, tak nedělní závody a díky svému stabilnímu výkonu nahradil ve výběru Lukáše Rohana. Jan Mašek měl úkol těžší a do USA letí na úkor svého kamaráda a přítele své sestry Aleny, olympionika Stanislava Ježka. Tomu letenka do Ameriky unikla o 16 setin sekundy.

V ostatních kategoriích bylo jasno už před víkendem a poslední boj o místo náhradníka v kategorii kajakářů si vyjel Zdeněk Ornst. Ten bude v Marylandu startovat v případě, že se do té doby nestačí vyléčit olympijský medailista a úřadující mistr světa Vavřinec Hradilek, který se dlouhodobě potýká s problémy se zády.

V nejbližších dnech čeká reprezentaci soustředění v Deep Creeku, místě, kde se již za dva měsíce odehraje vrchol letošní slalomové sezony. Slalomáři mají před mistrovstvím ještě v plánu světový pohár ve španělském Seu a o dva týdny později závěrečný závod světového poháru v německém Augsburgu na Eis kanále.

Napsal a foto Jan Homolka, www.kanoe.cz

Slalomáři bojovali o letenku do Ameriky

úterý, 15. července 2014, 19:35

Český pohár ve vodním slalomu na kanále Lídy Polesné v Českém Vrbném
Český pohár ve vodním slalomu na kanále Lídy Polesné v Českém Vrbném

Štítky Český pohár ve slalomu na divoké vodě, vodáci, České Vrbné, vodácký areál Lídy Polesné

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.