úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

S divokou vodou zápasí v Českém Vrbném kompletní špička

O tomto víkendu se ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném koná další ze série závodů Českého poháru ve slalomu na divoké vodě, pro Čechy úspěšného a oblíbeného sportu. Každý den se pojede jeden závod - oba jsou navíc i nominací pro mistrovství světa v americkém Marylandu.

Jelikož se jedná o nejvyšší kategorii závodů, zúčastní se prakticky kompletní česká špička, včetně medailistů z nedávného mistrovství Evropy, tedy obhájce zlata na kajaku Jiřího Prskavce, novopečeného stříbrného medailisty Víta Přindiše a bronzové kanoistky Kateřiny Hoškové. Nebudou chybět ani další známá jména jako Stanislav Ježek či Štěpánka Hilgertová.

Jedná se o další z velkých akcí ve vodáckém areálu, který před dvěma roky prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se tak skvělým místem nejen pro sporty na divoké vodě, ale i pro trávení volného času na trase cyklostezky z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou.

„Srdečně zveme všechny zájemce o náš sport nejen na tento víkend špičkového sportu, ale i na naši další akci Festival vodních sportů Wave, který vyvrcholí o víkendu 2. a 3. srpna. Připravili jsme atraktivní sportovní podívanou i zázemí pro návštěvníky, například v podobě vybaveného dětského hřiště,“ hodnotí vyhlídky na následující dny a týdny Jakub Prüher, předseda pořádajícího oddílu.

Program závodů je totožný pro sobotu i neděli: dopoledne se odjede kvalifikace a po 13. hodině odstartuje napínavé finále od těch nejlepších závodníků. „Seriál českých pohárů vyvrcholí o posledním prázdninovém víkendu na legendární trati pod hrází Lipenské přehrady, kde se pojede také závod Mistrovství České republiky,“ dodal ředitel budějckých i lipenských závodů Jakub Bican.

Napsal Milan Brabec
Tisková zpráva

Foto: Jan Homolka, www.kanoe.cz

Štítky Český pohár ve slalomu na divoké vodě, vodáci, České Vrbné, vodácký areál Lídy Polesné

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.