pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Vodácký areál Lídy Polesné pokřtili čeští olympionici

Jak už vás Budějcká Drbna informovala, nový vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném bude tento víkend hostit nominační závod na Letní olympijské hry 2012 v Londýně. K této příležitosti byl v pátek uspořádán oficiální křest kanálu, ke kterému byli pozvány olympijské vodácké osobnosti, zástupci města České Budějovice a všichni lidé, kteří se na výstavbě a realizaci celého projektu podíleli.

ČTĚTE TAKÉ: Kanoisté budou bojovat o účast na olympiádě

Seznam hostů byl opravdu dlouhý, a jak poznamenal předseda SKVS České Budějovice Jakub Prüher, kdybychom měli vyjmenovat všechny, promeškali bychom celou nominaci a možná i olympiádu samotnou.

Za zmínku určitě stojí primátor města České Budějovice Juraj Thoma, bývalý hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, starosta města Hluboká nad Vltavou Tomáš Jirsa, ředitel Gymnázia olympijských nadějí Antonín Sekyrka, dále zástupci společností, které se podílely na realizaci kanálu, a za sportovce nechyběl legendární jihočeský hokejista Jaroslav Pouzar, osobnost vodáckého sportu Jaroslav Pollert, olympijská vítězka z Atlanty a Sydney Štěpánka Hilgertová a také mladý nadějný kajakář Vavřinec Hradilek.

Moderování celé akce se ujal Dan Stach a hned zahájení došlo ke křtu v podobě vylití tří láhví sektu do nově vybudovaného kanálu. Poté si hosté připili novým sektem a kanál byl oficiálně pokřtěn.

Otázky samozřejmě padaly hlavně na osoby závodníků a také na to, jak hodnotí kanál jako takový. „Jsem příjemně překvapena, jak kanál vypadá. Když jsem se dozvěděla, že se pojede olympijská nominace na kanálu, který bude teprve měsíc v provozu, postavily se mi vlasy na hlavě. Nakonec jsem ale ráda, že tu jsme, trať má budoucnost a snad se na ní bude dobře závodit,“ řekla Štěpánka Hilgertová.

Stejná otázka byla položena Vávrovi Hradilkovi: „Tím, jak je kanál nový, vypadá dobře. Byl jsem samozřejmě natěšen, až si tady zajezdím. Moje očekávání to myslím trošku splnilo, ale není to nejlepší kanál, na kterém jsem kdy jezdil. Je to dáno i tím, že jsem toho objezdil po celém světě spoustu, nicméně pro budějovický slalom celou českou mládež je to naprostá paráda. Pro seniorské závody už bude tato trať trochu lehčí. Minulý víkend jsem byl na Trnávce, a ta je o hodně těžší. Voda tam teče více z kopce, kanál má větší spád a je to hukot. Tady jsou nové překážky, a jak jsou hranaté, voda se o ně zastavuje sama. Fyzicky to asi bude více náročné.“

Budějcké Drbně to nedalo a zeptala se Vávry Hradilka ještě na jeho prvenství v nominaci, a také, zdali si může v rámci závodů dovolit nějaké taktizování. „Závody se musí jet naplno, tento sport není úplně o taktice, ale samozřejmě tím, že mám docela najeto, nemusím v nějakých momentech tolik riskovat, ale spíš dojet tak, abych byl na maximálně třetím místě. Nicméně se nedá přemýšlet dopředu, spíš reagovat na situaci při samotné jízdě.“

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.