středa 11. prosince 2019 Dana

Obálky s hlasovacími lístky by měly být voličům rozeslány nejpozději o druhém říjnovém dni

Komunální i doplňovací senátní volby se blíží mílovými kroky. Zastupitele a někde i senátory si budeme volit 5. a 6. října. A tak nejpozději 2. října by měly být všem voličům rozeslány obálky s hlasovacími lístky pro volby do zastupitelstev obcí a s jednou sadou hlasovacích lístků pro první kolo senátních voleb. Volba senátora se na jihu Čech týká volebního obvodu číslo 14, Českobudějovicko a Třeboňsko.

„Pokud volič lístky ztratí, poškodí nebo si je zapomene vzít do volební místnosti, což se někdy stává, budou v okrskových volebních komisích k dispozici náhradní sady hlasovacích lístků,“ říká vedoucí správního odboru českobudějovického magistrátu Jan Kostík.

Na pracovištích matričního úřadu, evidenci obyvatel na náměstí Přemysla Otakara II. a evidenci občanských průkazů v Jeronýmově ulici číslo1, bude pro veřejnost otevřeno po celou dobu konání voleb, což je v pátek 5. října do 22.00 hodin a v sobotu 6. října od 8:00 do 14:00 hodin.

„Telefonní čísla, na kterých získají lidé bližší informace o volbách, nebo na ně mohou volat imobilní občané v případě požadavku na přenosnou volební urnu, jsou 386 805 020 a 386 805 024," upřesnila informace mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Štítky volby, lístky, rozeslání, volič, obálka, matrika, říjen, senát, komunální

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.